Drodzy uczniowie,
zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie związanym z historią Ostromecka. Konkurs skałada się z dwóch części i jest adresowany dla uczniów klas IV - VIII.
W pierwszej części, pisemnej uczniowie będą odpowiadać na pytania ułożone w formie testu. Osoby które przekroczą 80% wiedzy wejdą do drugiej tury, w której odpowiadają ustnie na wylosowane pytania.
Część pisemna odbędzie się 26 stycznia, a ustna 30 stycznia.
Cele, jakie przyświecają organizatorom to:
- pogłębienie wiedzy o własnym regionie i jego społeczeństwie,
- budzenie zainteresowania historią i kulturą małej ojczyzny,
- kształtowanie poczucia własnej tożsamości,
- popularyzowanie kultury regionalnej.