Aktualności

            • Lekcja wos-u w Sejmie RP

            • 5 maja grupa uczniów klas VII - VIII wyjechała na wycieczkę do Warszawy.

              Wyjazd składał się z trzech punktów: zwiedzanie warszawskiej starówki, Sejm Rzeczypospolitej i Cmentarz Wojskowy na Powązkach.

              Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od długiego marszu poprzez Rynek Nowego Miasta, Plac Zamkowy, ul. Krakowskie Przedmieście, a zakończyliśmy na Placu Józefa Piłsudskiego i Ogrodzie Saskim.

              Po obiedzie pojechaliśmy na ulicę Wiejską gdzie się znajduje Sejm. Trasa zwiedzania rozpoczęła się w Centrum dla Zwiedzających i objęła przejście podziemnym korytarzem, gdzie zaprezentowana została wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Na galerii Sali Posiedzeń Sejmu  uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Dowiedzieliśmy się też, gdzie siedzą poszczególne kluby oraz najważniejsze osoby w parlamencie, jak wygląda codzienna praca posłów oraz ich udział w wielu komisjach. Na koniec dziewczęta i chłopcy przeszli na hol główny i obejrzeli dwie tablice pamiątkowe. Pierwsza z nich jest dedykowana posłom II Rzeczypospolitej, zamordowanych podczas II wojny światowej, a druga upamiętnia posłów którzy zginęli podczas katastrofy smoleńskiej.

              Jako ostatni punkt na naszej trasie był cmentarz na którym jest pochowany Marian Rejewski. Na grobie zapaliliśmy znicz i w chwili zadumy wspomnieliśmy naszego wybitnego patrona.

          • Prelekcja IPN - Historia Mariana Rejewskiego
            • Prelekcja IPN - Historia Mariana Rejewskiego

            • W dniu 6 maja br. odbyła się prelekcja pracownika naukowego Delagatury Instytutu Pamięci Narodowej w Bydgoszczy Pani dr Katarzyny Maniewskiej. W spotkaniu wzięli udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Ostromecku oraz Szkoły Podstawowej w Dąbrowie Chełmińskiej. Prelekcja nosiła tytuł - "Historia Mariana Rejewskiego". Uczestnicy z zaintersowaniem wysłuchali wykładu oraz obejrzeli wyświetlaną prezentację. Dziękujemy!

            • Bal Ziemi

            • 29 maja przedszkolaki z Ostromecka wzięły udział w „Balu Ziemi”. Mieliśmy okazję podziwiać stroje z recyclingu, wykonane z rodzicami naszych najmłodszych, tańczyliśmy z balonami i na gazecie. Doskonaliliśmy umiejętność segregacji śmieci oraz mierzyliśmy się z ekologicznymi zagadkami.  Próbowaliśmy także naszych sił w tańcu z „Eko Pingwinkiem”. Nie tylko o zabawę w tym Balu jednak chodziło. Mamy nadzieję, że dzieciaki wykorzystają zdobytą wiedzę w codziennym życiu.        Bo mała zmiana przynosi duży efekt a każdy z nas powinien dbać o nasz wspólny dom – Ziemię!

              Dziękujemy rodzicom  naszych przedszkolaków za pomoc w przygotowaniu ich kreatywnych przebrań ze śmieci                   oraz dekoracje na bal.

              Wszystkie grupy przedszkolne, które uczestniczyły w Balu Ziemi otrzymały od organizatorek pamiątkowe dyplomy                  dla Eko Przedszkolaków. Jeszcze raz dziękujemy za wspólną zabawę!

               

              Monika Wadych

              Kinga Buda

            • Akademia - rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            • „Witaj majowa jutrzenko,

              Świeć naszej polskiej krainie…”

              30 kwietnia odbyła się uroczysta akademia z okazji 234 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie naszej szkoły przygotowali montaż słowno- muzyczny, aby przypomnieć o tym ważnym historycznym wydarzeniu.

              Akademię rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie występujący przybliżyli fakty historyczne związane z uchwaleniem Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. 

              Dzień Konstytucji 3 maja nazywamy świętem wolności i radości. Dokument ten jest jednym z symboli niepodległości, powodem do dumy dla Polaków oraz świadectwem patriotyzmu ludzi, którzy go stworzyli. Mimo, że obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, przeszła do historii jako ważne wydarzenie w dziejach Rzeczypospolitej.

              Uroczystość stała się  okazją do refleksji, przeżywania  dumy z tego, że jest się Polakiem, a także do zaszczepiania i pielęgnowania patriotyzmu wśród najmłodszych.

              Akademię uświetnili uczniowie klasy 1a, mali przedszkolacy oraz uczniowie klas starszych zaangażowani w odśpiewanie pieśni patriotycznych.

              Wszystkim artystom gratulujemy!

          • Informacja
            • Informacja

            • Szanowni Rodzice, 

              Infromujemy, że w piątek 2 maja br. nieczynne będą: świetlica szkolna oraz przedszkole. Wynika to braku wpływu deklaracji uczestnictwa w zajęciach opiekuńczych i przedszkolnych.

          • Zapraszamy na prelekcję
            • Zapraszamy na prelekcję

            • 6 maja 2025 o godz. 11:00 w Sali Balowej Pałacu w Ostromecku odbędzie się prelekcja Pani dr Katarzyny Maniewskiej, pracownika naukowego Instytutu Pamięci Narodowej. Odczyt będzie nosił tytuł "Historia Mariana Rejewskiego". Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w prelekcji. 

            • Wycieczka Zerówki i Pięciolatków do Obserwatorium Astronomicznego

            • W piątek 25 kwietnia dzieci z dwóch najstarszych grup przedszkolnych udały się na wycieczkę do  Piwnic. W miejscowości tej znajduje się Obserwatorium Astronomiczne, będące częścią Instytutu Astronomii  Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jest to największy tego typu ośrodek w Polsce. Dzieci miały okazję zwiedzić część optyczną i część radiową m.in.: zobaczyć radioteleskop o średnicy czaszy 32 metry i teleskop, przejść trasę w pięknym parku w poszukiwaniu planet układu słonecznego oraz poznać wiele ciekawostek o kosmosie. Przedszkolacy uczestniczyli także w warsztatach z podstaw optyki m.in. próbowali schwytać światło w pułapkę, przekonali się jak widzi ważka, dowiedzieli się jaki kolor ma światło. O tej wycieczce dzieci na pewno nie zapomną. 

              Więcej zdjęć można zobaczyć w zakładce Album Fotograficzny. 

              Organizator:

              Monika Wadych

          • SEKRETARIAT SZKOŁY
            • SEKRETARIAT SZKOŁY

            • Do 6 maja sekretariat szkoły będzie nieczynny, wszelkie sprawy proszę kierować na adres mailowy s.ostromecko@poczta.szkolna.net

            • Szkolny ogród

            • Zazieleniło się przed szkołą!
              Wspólnie  Rada Rodziców oraz Szkolnego Klubu Wolontariatu, pod czujnym okiem Pani Dominiki Sadurskiej, rozpoczęły się zmiany w szkolnym ogrodzie. Wszystko po to, by droga do szkoły stała się jeszcze przyjemniejsza.

              Pani Dominika z zapałem machała szpadlem, przygotowując kolejne dołki pod kwiaty, byliny i krzewy, które zostały podarowane przez Radę Rodziców . Szybko znajdowały one swoje miejsce w ziemi, zmieniając teren przed szkołą w coraz piękniejszy zakątek.

              Pani Beata Ocińska i Pani Monika Cyprys również dołożyły swoje ogrodowe skarby, przynosząc rośliny ze swoich ogródków. Każdy sprzęt się przydał – nawet mała łopatka Kornela odegrała ważną rolę w tej metamorfozie.

              I tak, krok po kroku, szkolny ogród zaczął zamieniać się w prawdziwie czarodziejski, pełen zieleni i kolorów zakątek!

               

            • SZKOLENIE DLA RODZICÓW 24.04.2025 r. (czwartek), godz. 17:45.

            • Szanowni Państwo,

               

               

              w związku z aplauzem z jakim przyjęli Państwo ostatnie szkolenie z 18 grudnia 2024 roku pragniemy wraz z Kadrą i Dyrekcją Szkoły odpowiedzieć na Państwa prośby, i stworzyć kolejną okazję do poszerzenia świadomości.

              W związku z powyższym mamy przyjemność zaprosić na spotkanie/szkolenie Państwu dedykowane, finansowane przez Gminę Dąbrowa Chełmińska, i będące integralnym elementem programu pn.

              "(wy)LOGUJ SIĘ DO MARZEŃ", 

              który będzie realizowany u Państwa w Szkole w kwietniu bieżącego roku.

              Szkolenie ma na celu wesprzeć Państwa w wymagającej roli rodzica/opiekuna, tak więc już dziś zapiszcie Państwo w kalendarzach datę 24.04.2025 r. tj. czwartek, godz 17:45.

               

               

              Spotkanie odbędzie się w budynku szkoły bezpośrednio po zaplanowanych zebraniach.

               

              Zapraszamy rodziców dzieci i młodzieży z wszystkich roczników.

              Jako profilaktyk mam przyjemność współpracować z Państwa Szkołą,
              i wierzę iż stanowi dużą okazję - możliwość spotkania się w kręgu dorosłych.

               

              Jeżeli jako dorośli (rodzice, nauczyciele, profilaktycy) będziemy mówili podobnym językiem - podobne komunikaty, to wówczas mamy większe szanse na to, że ustrzeżemy naszą młodzież przed szeroko rozumianymi zachowaniami ryzykownymi - dlatego wierzę, że warto się spotkać.

               

               

               

              W programie między innymi:

               

              • co ma chałwa do smartfona?

              - analiza badań dotyczących wpływu mediów/ekranów na zdolności młodych ludzi do nauki

              - zdrowie psychiczne młodych ludzi, a używanie technologii

              - “bańka algorytmowa”

              - rozwiązania dotyczące ram/zasad używania

              - co młodzi ludzie mówią w anonimowych ankietach przed warsztatami  "(wy)LOGUJ SIĘ DO MARZEŃ"

               

              Spotkanie potrwa około 40 min.

               

               

              Z poważaniem

              Rafał Guza

              Specjalista zdrowia publicznego

            • Gra terenowa w grupie Zajączki

            • W środę 16 kwietnia w grupie Zajączki odbyło się symboliczne wielkanocne śniadanie. Przy wspólnym stole rozmawialiśmy o tradycjach, związanych z tym świętem i złożyliśmy sobie życzenia

              Kiedy myliśmy ręce, ktoś podrzucił pod drzwi naszej sali niezwykłą przesyłkę. Okazało się, że to Zajączek Wielkanocny w krótkim liście prosi nas o pomoc :).

              Od razu ruszyliśmy do szukania wskazówek z listą zadań od Zajączka. Poszło nam całkiem nieźle, już po chwili wszystkie punkty były odhaczone...

              Pierwszym zadaniem było pokolorowanie i ułożenie z puzzli zajączka wielkanocnego. W wielkanocnym wyścigu wszystkie kolorowe jajka trafiły, bez uszczerbku, do koszyka. Okazało się, że symbole wielkanocne też nie stanowiły dla nas wyzwania, odpowiedzieliśmy także na wszystkie zagadki, związane z nadchodzącymi świętami. Na koniec wykonaliśmy ulubiony taniec Zajączka - "taniec Zyg-zag". I muszę przyznać, że to będzie także jeden z naszych ulubionych pląsów, zaraz po krakowiaku;)

              Po ciężkiej pracy, czekała na nas w sali kolejna niespodzianka: Certyfikat Pomocników Wielkanocnego Zajączka oraz kosz upominków.

              Dziękujemy rodzicom naszych uczniów za poczęstunek.

              Życzymy wszystkim radosnych Świąt Wielkanocnych, spędzonych w gronie najbliższych.

                                                                                                                                                                        Kinga Buda

                                                                                                                                                                        Monika Wadych

            • Sukces Mateusza w Warszawie

            • Uczeń klasy 3 a - Mateusz Wadych zdobył 2 miejsce w Krajowym Turnieju Badmintona "Warsaw Open"  w grze pojedynczej żaków. Zawody odbywały sie w stolicy 13 kwietnia. Mateusz uczy się grać od 2 lat. Cieszymy się, że odnosi takie sukcesy już w tak młodym wieku i życzymy mu kolejnych. Gratulacje!

            • Gala Laureatów

            • W środę, 16 kwietnia, w Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych za rok szkolny 2024/25. W wydarzeniu uczestniczyli laureaci z naszej szkoły – Helena Michalczyk (język polski), Julia Zakórzewska (język polski), Adam Zakórzewski (chemia), ich rodzice, opiekunowie – panie Hanna German i Magdalena Michalska oraz wicedyrektor szkoły, pani Agnieszka Gapińska. Wyróżnieni uczniowie otrzymali gratulacje oraz upominki za wytężoną pracę. Wśród licznie zaproszonych gości, głos zabrali pan Michał Koniuch, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski oraz pani Grażyna Dziedzic, Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty. Oboje gratulowali zebranym laureatom nie tylko ponadprzeciętnej wiedzy, ale także samodyscypliny i zaangażowania w dążeniu do celu. Galę uświetniły występy taneczne i wokalne dzieci i młodzieży. Naszym laureatom życzymy dalszych sukcesów i rozwijania swoich pasji. Składamy gratulacje rodzicom, a nauczycielom - podziękowania za trud włożony w przygotowanie uczniów do konkursów przedmiotowych.

            • Bydgoskie Forum Szkół CV 2025

            • W środę, 16 kwietnia 2025 roku ósmoklasiści pod opieką wychowawczyni oraz szkolnego doradcy zawodowego – p. Zenony Morgut wzięli udział w Bydgoskim Forum Szkół CV 2025 zorganizowanym przez Wydział Edukacji i Sportu. Te największe targi edukacyjne w naszym regionie odbywały się w Hali Sportowo-Widowiskowej IMMOBILE ŁUCZNICZKA przy ul. Toruńskiej 59 w Bydgoszczy. Ich celem było przedstawienie uczniom klas VII i VIII z Bydgoszczy i regionu kujawsko-pomorskiego oferty edukacyjnej bydgoskich szkół ponadpodstawowych w atrakcyjnej formie, a także tworzenie warunków do wspólnych przedsięwzięć realizowanych przez szkoły, pracodawców i uczelnie.

              Udział w imprezie naszych ósmoklasistów, wyniesione z niej rozeznanie oferty, osobiste rozmowy z uczniami i nauczycielami reprezentującymi poszczególne szkoły na pewno wpłyną korzystnie na wybór ich przyszłej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.

              Iwona Sikora

            • Wielkanoc u Jeżyków.

            • Jeżyki dziś miały śniadanko wielkanocne. Bardzo dziękujemy rodzicom za dostarczone smakołyki. Po śniadanku czekały na nas wiadomości od zajączka. Dzieci miały, do wykonania zadania na samym końcu czekał na wszystkie Jeżyki upominek. Bardzo dziękujemy wszystkim Państwu za dołożenie cegiełki do świętowania tego dnia. Tym z Państwa, których już nie zobaczymy życzymy pogodnych, rodzinnych, zdrowych Świąt Wielkanocnych!.

      • Biuletyn informacji publicznej
      • Librus Synergia
      • Godziny dzwonków

        Poniedziałek 22.06.2026
      • Kalendarz

        • brak danych
      • Galeria zdjęć

        • brak danych
      • Kontakty

        • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
          (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
        • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
          86-070 Dąbrowa Chełmińska
          e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
          NIP: 5542723217
          Poland
        • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
          /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
        • e-Doręczenia
          AE:PL-81260-67260-WRUAT-22
      • Logowanie