5 maja grupa uczniów klas VII - VIII wyjechała na wycieczkę do Warszawy.
Wyjazd składał się z trzech punktów: zwiedzanie warszawskiej starówki, Sejm Rzeczypospolitej i Cmentarz Wojskowy na Powązkach.
Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od długiego marszu poprzez Rynek Nowego Miasta, Plac Zamkowy, ul. Krakowskie Przedmieście, a zakończyliśmy na Placu Józefa Piłsudskiego i Ogrodzie Saskim.
Po obiedzie pojechaliśmy na ulicę Wiejską gdzie się znajduje Sejm. Trasa zwiedzania rozpoczęła się w Centrum dla Zwiedzających i objęła przejście podziemnym korytarzem, gdzie zaprezentowana została wystawa dotycząca sejmowania w okresie I Rzeczpospolitej, a także makieta współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Na galerii Sali Posiedzeń Sejmu uczniowie wysłuchali prelekcji dotyczącej historii i współczesności polskiego parlamentaryzmu. Dowiedzieliśmy się też, gdzie siedzą poszczególne kluby oraz najważniejsze osoby w parlamencie, jak wygląda codzienna praca posłów oraz ich udział w wielu komisjach. Na koniec dziewczęta i chłopcy przeszli na hol główny i obejrzeli dwie tablice pamiątkowe. Pierwsza z nich jest dedykowana posłom II Rzeczypospolitej, zamordowanych podczas II wojny światowej, a druga upamiętnia posłów którzy zginęli podczas katastrofy smoleńskiej.
Jako ostatni punkt na naszej trasie był cmentarz na którym jest pochowany Marian Rejewski. Na grobie zapaliliśmy znicz i w chwili zadumy wspomnieliśmy naszego wybitnego patrona.