Od poniedziałku przy szatni w budynku szkoły przy ulicy Szkolnej 1 zostaną wyłożone rzeczy, które uczniowie pozostawili w szkole ( koszulki, buty, spodnie, bluzy itd.). Prosimy do końca tygodnia o odebranie ich. Rzeczy, po które nikt się nie zgłosi zostaną wyprane, wyprasowane i przekazane dla potrzebujących.
Aktualności
Ciuchy wracają do właścicieli
Program InstaLing dla Szkół!
InstaLing - nauka języków prosta, jak jeszcze nigdy dotąd!
We wrześniu uczniowie klas 6 i 8 przystąpili do XVII edycji Programu Instaling dla Szkół. W nowoczesny oraz efektywny sposób uczą się słownictwa z języków obcych ( angielskiego oraz niemieckiego).
Patronat nad programem objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Jak wygląda nauka z InstaLing?
Uczniowie rozwiązują codziennie kilkuminutowe sesje, poznają nowe słówka, utrwalają te, które zostały już poznane i powiększają swoją znajomość słownictwa każdego dnia.
Podstawowym założeniem aplikacji jest pomoc w krótkiej, kilku- bądź kilkunastominutowej, ale systematycznej codziennej pracy. Nauka odbywa się w ciekawej i nienużącą formie quizu, który indywidualnie dobiera poziom trudności do aktualnych umiejętności ucznia, dzięki czemu dziecko nie jest ani przytłoczone nadmiarem nowego materiału, ani nie traci czasu na powtórki słówek, które już świetnie zna.
Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i bez wątpienia radzi sobie z nią każdy uczeń. Nie wymaga również instalacji żadnego oprogramowania – jest dostępna on-line za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Dzięki temu można jej używać nie tylko w domu, lecz również na wyjeździe. Nie tylko na komputerach stacjonarnych, lecz również na tabletach i telefonach komórkowych.
Program został zrealizowany w pierwszym semestrze 2021/2022 jako innowacja pedagogiczna.
Czekamy na certyfikat dla szkoły.
Klasy 8 w drugim semestrze również korzystają z programu, a od 1 marca dołączą klasy 7.
Poniżej strona programu
instaling.pl
Nauczyciele języków obcych:
E. Antczak
A.Gapińska
P. Minkiewicz
Poprawna polszczyzna!
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego został przeprowadzony w każdej z klas 4-8 konkurs poprawnej polszczyzny. Uczniowie w parach lub małych grupach zmierzyli się z ortografią, poprawnością językową i związkami frazeologicznym. Najlepsze wyniki w każdej z klas osiągnęli uczniowie:
Kl. 4 a – Blanka Wysocka, Franciszek Grabara, Aleksander Sadzikowski
Kl. 4 b – Barbara Gajewska, Victoria Malinowska, Maja Puczyńska
Kl. 5 a – Amelia Mirynowska, Zuzanna Tomczyńska, Dominik Górski, Adam Zakórzewski
Kl. 6 a – Julia Chodór, Emilia Lipowska, Zofia Zamorowska
Kl. 7 a – Lucyna Olejniczak, Julita Pochcioł, Magdalena Rutkowska ex aequo Weronika Dubel, Filip Godlewski, Alan Jabłoński
Kl. 7 b – Aleksandra Bartkowska, Maja Rokicka
Kl.8 a - Lena Drążyk, Justyna Gajewska, Oliwier Kowalski
Kl. 8 b - Aleksandra Buko, Marika Kowalska, Kinga Rychłowska
Gratulujemy!
Hanna German i Iwona Sikora
REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA i I KLASY
Informujemy,iż zakończyliśmy rekrutację do przedszkola oraz do I klasy szkoły podstawowej.
Wszyscy kandydaci do przedszkola zostali przyjęci. Zgodnie z Zarządzeniem nr 00507 2022 Wójta Dąbrowa Chełmińska proszę do dnia 02.03.2022 o dostarczenie potwierdzenia woli przyjęcia do przedszkola w postacie pisemnego oświadczenia.
ZARZaDZENIE_harmonogram_rekrutacji_2022-2023.pdf
Oświadczenie to ostatecznie jest zatwierdzeniem zapisu dziecka!
Rekrutacja do klasy I również została zakończona. Kandydatom, którym odmówiono przyjęcia poinformowano telefonicznie. Pozostali, którzy złożyli dokumenty zostali przyjęci.
Nabór uzupełniający od 9.03.2022- 16.03.2022r.
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego
21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto to zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. Jego data upamiętnia wydarzenia w Bangladeszu, gdzie w 1952 roku pięciu studentów uniwersytetu w Dhace zginęło podczas demonstracji, w której domagano się nadania językowi bengalskiemu statusu języka urzędowego.
Dla nas językiem ojczystym jest język polski. Dbając o niego, chronimy naszą kulturę i tożsamość narodową. Dzień Języka Ojczystego jest dla nas okazją, by całkiem poważnie zastanowić się nad wartością i pięknem naszego języka, ale też by poczuć dumę, że potrafimy posługiwać się jednym z najtrudniejszych języków świata.
Czy znamy zawiłości naszego języka? Czy rzeczywiście nasz język jest taki trudny? A co by się stało, gdyby z naszego alfabetu zniknęły litery „ą”, „ę” itd. Przekonamy się już wkrótce- w szkole!
Hanna German i Iwona Sikora
Przekaż 1%
SZANOWNI PAŃSTWO!
W imieniu Uczniów, Nauczycieli oraz Dyrekcji szkoły zwracamy się do Państwa z serdeczną prośbą przekazania 1% podatku na rzecz naszej szkoły.
Chcielibyśmy wspomóc i poprawić komfort nauki uczniów, dać im najlepsze warunki do rozwijania pasji i zainteresowań. W związku z tym, podobnie jak w roku ubiegłym, zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku dochodowego na rzecz naszej placówki.
Jeśli nie mają Państwo innej konkretnej osoby w potrzebie, to wypełniając roczne rozliczenie podatkowe, w rubryce "Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego(OPP)" prosimy wpisać KRS: 0000270261 a w polu "Informacje uzupełniające-cel szczegółowy":
ZS OSTROMECKO 9789
Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli zdecydują się Państwo przekazać 1% podatku właśnie dla naszej placówki.
Z wyrazami szacunku
Dyrekcja Zespołu Szkół w Ostromecku
WRACAMY!!!
Od 21.02.2022 wracają uczniowie klas V-VIII do szkoły i przywracamy rozkład autobusów wg. przyjętego rozkadu.
Od poniedziałku do piątku rano 7.20 Dąbrowa Chełmińska
7.25 Nowy Dwór
7.30 Reptowo
7.35 Ostromecko
7.45 Mozgowina
7.55 Strzyżawa
Odwozy : Pierwszy kurs codziennie 14.00
Drugi kurs poniedziałek, wtorek i piątek 16.30
środa i czwartek 15.40
Koci świat
Biblioteka i świetlica szkolna zorganizowały wspólne zajęcia związane z obchodzonym 17 lutego Światowym Dniem Kota. Święto to cieszy się coraz większą popularnością i jest okazją do propagowania akcji pomocy bezdomnym zwierzętom. A co my robiliśmy? W bibliotece zaprezentowano wystawkę książek o kociej tematyce, na zajęciach w świetlicy czytaliśmy, wysłuchaliśmy ciekawostek o kotach, kolorowaliśmy oraz rozmawialiśmy o szanowaniu zwierząt (nie tylko kotów). Z wielkim zaangażowaniem wspólnie stworzyliśmy naszego EKO KOTA. Zapraszamy wszystkich miłośników zwierząt do korzystania z bogatej oferty naszych bibliotecznych kocich zbiorów😺
Beata Adamiec, Dominika Sadurska

Wyniki konkursu w VI LO
Z przyjemnością informujemy, że uczennice klas VIII zdobyły wysokie miejsca w konkursie na filmik związany z tematem miłości organizowany przez VI LO w Bydgoszczy z okazji Dnia Świętego Walentego.
W konkursie "VILOVE - walentynka w języku obcym":
II miejsce zajął duet Aleksandra Buko i Marika Kowalska z własną interpretacją baśni "The Beauty and the Beast" (Piękna i Bestia) oraz wstawkami w postaci wierszyków i rymowanek o miłości
III miejsca zajęła Aleksandra Kowalska z własną interpretacją popularnego na całym świecie biblijnego fragmentu Pierwszego Listu do Koryntian - "Hymn of love"
Uczennice wykazały się bardzo wysokim poziomem znajomości języka angielskiego, umiejętnościami aktorskimi oraz informatycznymi, odwagą i pracowitością, co zostało docenione przez niezależną komisję złożoną z nauczycieli VI LO w Bydgoszczy, które - jak powszechnie wiadomo - słynie w regionie z wysokich wymagań.
W konkursie wzięły udział także Justyna Gajewska i Izabela Morgut.
Opiekunem wyżej wymienionych uczennic jest p. Agnieszka Gapińska.
DRODZY UCZNIOWIE!
Zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej zaprasza Was do zapoznania się z prezentacją tym razem dotyczącą: POCZUCIA WŁASNEJ WARTOŚCI.
Drodzy Rodzice! Drodzy Uczniowie!
Zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej przygotował dla Was rady i wskazówki na temat stresu. Zapraszamy do zapoznania się z albumem pt. "Stres i jak sobie z nim radzić?"
5Przypominamy, że jesteśmy do Państwa dyspozycji w godz. naszych dyżurów, poprzez e-maila lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego (w zakładce pedagog, psycholog).
monika.myszkiewicz-rynska@rejewski.edu.pl
pedagog@rejewski.edu.pl
psycholog@rejewski.edu.pl
Dzień Bezpiecznego Internetu 2022 w klasach I - III
We wtorek 8 lutego obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Dzień ten obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Początkowo wydarzenie to świętowały jedynie państwa europejskie, ale już od lat DBI przekracza granice Europy angażując państwa z całego świata.
Także uczniowie najmłodszych klas zaangażowali się w obchody tego święta. Na zajęciach informatyki poznaliśmy drużynę Siciaków wraz z którą przypominaliśmy sobie zasady bezpiecznego spędzania czasu w sieci. Uczniowie najstarszych klas edukacji wczesnoszkolnej na informatyce oraz uczniowie klasy 4a na zajęciach z wychowawcą wykonali plakaty na temat bezpiecznego serfowania w sieci. Na pochwałę zasługują uczniowie klasy pierwszej i drugiej, którzy pomimo młodego wieku świetnie znają zasady bezpieczeństwa w sieci. Wszystkich Uczniów oraz Rodziców zachęcamy do zajrzenia na stronę sieciaki.pl, na której przeczytać można wiele ciekawych informacji o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu.
23
Ogłoszenie wyników Gminnego Przeglądu Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej
Miło jest nam poinformować, że zakończył się Gminny Przegląd Kolęd, Pastorałek i Piosenki Zimowej organizowany przez Przedszkole w Dąbrowie Chełmińskiej.
W tym roku, podobnie jak w ubiegłym roku, odbył się on w formie online. Udział wzięło w nim łącznie 28 małych wykonawców z gminy Dąbrowa Chełmińska. Decyzją Jury wszystkie dzieci otrzymały w tym roku wyróżnienie.
Już wkrótce do każdego z odważnych artystów dotrą dyplomy i upominki!
Przedszkole w Ostromecku reprezentowało aż 18 małych artystów!
Grupę 3-latków reprezentowała Lena Gadzińska ("Przybieżeli do Betlejem") oraz Wojtek Pastewski ("Wśród nocnej ciszy").
4-latki reprezentowały duety: Rozalia Magoń i Tosia Brąszkiewicz ("Zima, zima, zima"), Maja Popów i Maciej Mania ("Przybieżeli do Betlejem"), Lena Witkowska i Martyna Czyżak ("Mikołaj, Mikołaj") oraz Marek Wróblewski i Franciszek Zieliński ("Do szopy, hej, pasterze!").
Grupę pięciolatków reprezentowały duety: Klaudia Gandziarowska i Zofia Witkowska ("Wśród nocnej ciszy"), Antoni Szczepańczyk i Tomasz Knap ("Bracia patrzcie jeno"), oraz solo Barbara Pastewska ("Wśród nonej ciszy").
Zerówkę reprezentowali: Alicja Wróblewska i Antoni Dzioba ("Wśród nonej ciszy") oraz Adam Witkowski ("Przybieżeli do Betlejem").
Zapraszamy wszystkich Państwa do wysłuchania i obejrzenia występów przedszkolaków z Czarża, Ostromecka i Dąbrowy Chełmińskiej na szkolnej stronie internetowej Dąbrowy Chełmińskiej:
https://zsdabrowach.edupage.org/text/?text=text/text28&subpage=0 . .
Paulina Armknecht
Drodzy Uczniowie!
Zapraszamy Was do zapoznania się z kolejnymi materiałami przygotowanymi przez Zespól pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Tym razem przypominamy o zasadach bezpiecznego korzystania z sieci.
2Życzymy Wam tylko samego miłego i mądrego wykorzystania Internetu:-)
Zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Walentynki
Zapraszamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału w akcji ... walentynkowej! W związku z tym, że nie ma nas wszystkich w szkole, zamiast poczty walentynkowej- poniedziałek z serduszkami!
Każdy uczeń, który będzie miał 14 lutego podczas lekcji (w szkole lub online) kotylion w kształcie serduszka, otrzyma punkty dodatnie!
Samorząd Uczniowski
Międzynarodowy Konkurs Matematyczny KANGUR 2022
Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur 2022, który to odbędzie się 17 marca .
W zależności od formy pracy szkoły – zdalnie lub papierowo.
Szczegóły zapisów i uiszczenia opłaty przesłała koordynator konkursu Pani Joanna Stasiak przez librusa.
Wpłaty 12,00 zł można dokonać do 10.02.2022 (czwartek) do godz. 10:00 u Pana Dyrektora Krzysztofa Wolskiego w szkole przy ulicy Szkolnej 1!
KOMUNIKAT
Informujemy, że w związku z sytuacją epidemiczną i zmianą organizacji pracy szkoły, w dniu 9 lutego (środa) biblioteka szkolna jest nieczynna.
COVID
Decyzją Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Bydgoszczy zajęcia w grupie 5 -latków zostają zawieszne do 09.02.2022 roku, a grupa 6- latków do 11.02.2022 roku. Uczniowie klasy 3 B i 4 B przechodzą do 10.02.2022 roku na naukę zdalną. Klasa 2 A zostaje objęta kwarantaną i przechodzi w tryb nauczania zdalnego do 11.02.2022 roku.
Drodzy Uczniowie!
W związku z nauczaniem zdalnym i sytuacją trudną w której się znaleźliśmy zespół pomocy psychologiczno-pedagogicznej działający w Naszej szkole przygotował dla Was kilka porad i wskazówek ułatwiających odnalezienie się w tej sytuacji.
Pamiętajcie, że zawsze możecie korzystać z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dniach i godzinach objetych dyżurem (patrz zakładki psycholog, pedagog).
Drogie Dzieci! Drodzy Uczniowie!
W związku z pandemią i pozostawaniem w domu zapraszamy Was do zakładki Logopeda, w której znajdziecie mnóstwo propozycji do ćwiczeń logopedycznych. Systematyczne ćwiczenia jeszcze bardziej usprawnią waszą mowę, dlatego zachęcamy do inspirowania się pomysłami!
Godziny dzwonków
Wtorek 23.06.2026Kalendarz
- brak danych
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych