Aktualności

            • Bookshelf tour, czyli...

            • Uwaga Uczniowie!

              Zapraszam serdecznie do udziału w kolejnej akcji promującej czytelnictwo. Zabierzcie nas na wycieczkę po swoim regale z książkami, pokażcie jakie są wasze zamiłowania czytelnicze. Zadanie polega na sfotografowaniu swojej domowej biblioteczki - bez specjalnych przygotowań, uporządkowań, błysków i specjalnych zabiegów. Zdjęcia prześlijcie na adres mailowy biblioteki biblioteka@poczta.szkolna.net do 31 maja. Udział w akcji zostanie nagrodzony dodatkowymi punktami z zachowania.

              Beata Adamiec
               

               

               

               

            • eTwinning - Odznaka Jakości za projekt World Earth Day 2021

            • Krajowe Biuro eTwinning wynagrodziło nasz trud i wysiłek, włożone w pracę podczas międzynarodowego projektu World Earth Day 2021, przyznaniem Odznaki Jakości!

              Projekt realizowaliśmy podczas zajęć rozwijających kreatywność, w partnerstwie ze szkołami m. in. z Polski, Armenii, Turcji, Hiszpanii, Albanii, Portugalii czy Chorwacji. Wspólpracowaliśmy podczas ustalania celów i harmonogramu, wykonywania zadań, wymienialiśmy się dodatkowymi propozycjami aktywności, np. przygotowywaliśmy puzzle online, które później przesyłaliśmy do innych szkół, a otrzymane od nich układaliśmy, świetnie się przy tym bawiąc i rozwijając spostrzegawczość.

              Praca przy projekcie była okazją do nauki interdyscyplinarnej, wykorzystywania nowych technologii i rozwijania wielu kompetencji kluczowych w przyjemnej i angażującej formie.

              Justyna Szczepańczyk i Michał Olejniczak

               

            • Nowe książki czekają na czytelników

            • Drodzy Czytelnicy,

              co prawda od zakupu nowych książek minęło już trochę czasu ale ze względu na zamknięcie biblioteki nie były one udostępniane. Zapraszam do biblioteki po nowości czytelnicze - znajdzie się coś i dla "Małych" i dla "Dużych". Przypominam, że od 17 maja biblioteka wznowiła wypożyczanie dla wszystkich użytkowników.

              Beata Adamiec

            • Świetlica szkolna

            • Drodzy Rodzice

               

              Informujemy, że wszystkie dzieci zapisane do świetlicy mogą z niej korzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 6.45 - 16.45

            • Wracamy do szkoły :-)

            • Przypominamy, że od 17 maja klasy IV - VIII wracają w systemie hybrydowym do nauki w szkole.

              Poniżej przypominamy harmonogram:

              Nauka stacjonarna                         Nauka zdalna

              17.05.2021                                 Klasa 5, 6a, 7a, 8                            Klasa 4, 6b, 7b

              18.05.2021                                 Klasa 5, 6a, 7a, 8                            Klasa 4, 6b, 7b

              19.05.2021                                 Klasa 5, 6a, 7a, 8                            Klasa 4, 6b, 7b

              20.05.2021                                 Klasa 5, 6a, 7a, 8                            Klasa 4, 6b, 7b

              21.05.2021                                 Klasa 4, 6b, 7b, 8                            Klasa 5, 6a, 7a

              24.05.2021                                 Klasa 4, 6b, 7b, 8                            Klasa 5, 6a, 7a

              25.05.2021                  Dzień wolny – egzaminy ósmoklasisty

              26.05.2021                  Dzień wolny – egzaminy ósmoklasisty

              27.05.2021                  Dzień wolny – egzaminy ósmoklasisty

              28.05.2021                                  Klasa 4, 6b, 7b, 8                           Klasa 5, 6a, 7a

               

              Klasy I - III:  uczniowie wracają do nauki w systemie zmianowym tylko w budynku małej szkoły.

              Świetlica szkolna działa do godziny 8.00 w małej szkole, po godzinie 8.00 w budynku przy bibliotece.

               

              Autobus szkolny:

              Autobus poranny 

              7.20 Dąbrowa Chełmińska

              7.25 Nowy Dwór

              7.30 Reptowo

              7.40 Strzyżawa

              Odwozy

              codziennie godzina 14.00 (parking przed pałacem)

              Poniedziałek i piątek 15.30 (parking przy świetlicy)

              Wtorek, środa i czwartek 16.20 (parking przy świetlicy)

               

              Plan lekcji został opublikowany na stronie szkoły oraz w dzienniku elektronicznym.

            • 15 maja Dzień Polskiej Niezapominajki

            • Dziś świętujemy Dzień Polskiej Niezapominajki. Prezentujemy kartki nadesłane przez uczniów i pracowników szkoły z okazji tego niecodziennego święta.

              Zachęcam też do zabawy usprawniającej pamięć NIE ZAPOMINAJ: KA...

              Punktami za udział w akcji zostaną nagrodzeni: Kinga Rychłowska, Maja Rychłowska, Michał Olejniczak, Marika Kowalska i Adam Czechowski. Dziękuję bardzo!

              Justyna Szczepańczyk

          • Samorząd Uczniowski wita wszystkich Uczniów!
            • Samorząd Uczniowski wita wszystkich Uczniów!

            • Koleżanki i Koledzy, już za kilka dni spotkamy się w szkole! Akcje SU online to nie to samo, co akcje organizowane w szkole! A więc... ruszamy ponownie...Z tej okazji ogłaszamy akcję - DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI! Zachęcamy wszystkich uczniów do nałożenia dłuuuuuuugiej, średniej lub niewielkiej skarpetki, za to na pewno kolorowej!!!!  Każdy, kto włączy się do akcji, otrzyma punkty dodatnie.

              DZIEŃ KOLOROWEJ SKARPETKI- 19 MAJA (ŚRODA) DLA KLAS 5, 6A, 7A, 8

                                                                       - 21 MAJA (PIĄTEK) DLA KLAS 4, 6B, 7B

              Samorząd Uczniowski

          • Kursy autobusu szkolnego
            • Kursy autobusu szkolnego

            • Autobus poranny 

              7.20 Dąbrowa Chełmińska

              7.25 Nowy Dwór

              7.30 Reptowo

              7.40 Strzyżawa

              Odwozy

              codziennie godzina 14.00,

              Poniedziałek i piątek 15.30

              Wtorek, środa i czwartek 16.20

            • Biblioteka szkolna zaprasza

            • Szanowni Czytelnicy,

              informujemy, że od 17 maja biblioteka wznawia wypożyczenia dla wszystkich użytkowników. W bibliotece obowiązuje noszenie maseczki, dezynfekcja rąk i zachowanie dystansu społecznego. Godziny otwarcia podane są w zakładce Biblioteka Szkolna.

              Beata Adamiec

            • „ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ PAPIEROSA”

            • Drodzy Uczniowie!

              Nasza szkoła od wielu lat włącza się w obchody Światowego Dnia bez Papierosa, który obchodzony jest 31 maja oraz realizuje programy antytytoniowe tj.: „Czyste powietrze wokół nas”, „Nie pal, przy mnie proszę”, dlatego zachęcam wszystkich uczniów szkoły podstawowej, aby wykonali plakat, na którym zostaną umieszczone hasła zachęcające do niepalenia tytoniu.              

              Celem tej akcji jest promowanie wśród uczniów zdrowego styl życia bez tytoniu, motywowanie  do umiejętnego wyboru związanego z własnym zdrowiem i zdrowiem bliskich osób oraz dostarczeniu informacji  na temat skutków czynnego i biernego palenia.

              Fotografie plakatu proszę przesłać na adres: pedagog@rejewski.edu.pl do dnia 26.05.2021 r. Wszystkie prace zostaną opublikowane na stronie szkoły oraz zostaną nagrodzone dodatkowymi punktami z zachowania.

              Pedagog szkolny: Zenona Morgut

            • Drzewo Książek

            • Uwaga Uczniowie klas 1-3!

              Zapraszam Was do udziału w akcji "Drzewo książek", którą rozpoczęliśmy pod koniec października ubiegłego roku ale ze względu na zawieszenie zajęć w szkole byliśmy zmuszeni ją przerwać. W celu popularyzacji Waszych ulubionych książek proponuję Wam zadanie, które polega na stworzeniu wspólnej pracy plastycznej.

              1. Odrysuj na kolorowym papierze swoją dłoń.

              2. Zapisz na niej tytuł swojej ulubionej książki.

              3. Wytnij "łapkę" i przynieś ją do biblioteki.

              Na prace czekam od 17 do 31 maja.

              Wasze kolorowe "łapki" przejdą obowiązkową kwarantannę a następnie powstanie z nich "Drzewo książek", które wyeksponujemy w naszej bibliotece. Mam nadzieję, że wypisane przez Was tytuły książek zachęcą innych do przeczytania ciekawej lektury.

              Zachęcam do wspólnej, literacko-plastycznej zabawy.

              Beata Adamiec

            • Nie zapomnij o mnie...

            • 15 maja obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. To umowne święto ma zwracać naszą uwagę na piękno ojczystej przyrody i konieczność jej ochrony. Jest też okazją do wyrażenia pamięci i życzliwości osobom dla nas ważnym.

              Zapraszam do przygotowania kartki lub innej niespodzianki dla osoby, która zajmuje szczególne miejsce w Twojej pamięci. Może to być babcia, dziadek, przyjaciel z dzieciństwa, dawny nauczyciel lub inna osoba, o której może nie myślisz stale, ale przechowujesz we wspomnieniach. 

              Fotofgrafie nadesłane do 14 maja zostaną opublikowane na stronie szkoły (pamiętaj o ewentualnych danych - wystarczą imiona ;), a ich autorzy wynagrodzeni dodatkowymi punktami z zachowania. Prace zostaną umieszczone również w serwisie Twinspace - wewnętrzynej przestrzeni eTwinning, w ramach projektu "Niezapominajka - to jest niezwykła bajka".

              Adres email justyna.szczepanczyk@rejewski.edu.pl

              Justyna Szczepańczyk

            • JESTEŚMY PATRIOTAMI

            • Z okazji świąt majowych, w ciągu ostatnich dwóch tygodni, uczniowie z klas 4-6 wykonywali na lekcjach techniki flagi, kotyliony i inne prace w barwach narodowych naszego kraju. Efekty ich kreatywnej twórczosci można podziwiać na poniższych slajdach.

            • Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

            • "Biblioteka jest instytucją, która całym swym istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez co człowiek wyraża swój zamysł twórczy." 

                                                                                                                                                                             Jan Paweł II

               

              Z okazji nadchodzącego Dnia Bibliotekarza i Bibliotek dnia 8 maja,  uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej, przygotowali dla Pani Beaty Adamiec laurkę z sową jako symbolem mądrości oraz małą książeczką. Dzieci podczas zajęc świetlicowych z wielkim przejęciem wycinały, rysowały, kolorowały i ozdabiały wspólnie zrobioną pracę.

              Wybrana "delegacja" złożyła Pani Beacie życzenia za jej wspaniałą pracę oraz złożyła laurkę wykonaną przez grupę dzieci uczęszczającą do świetlicy.

              Dzieciom dziękujemy za włożone serce w wykonywaną pracę, a Naszej Pani Beacie w ten szczególny Dzień Bibliotekarza, składamy najserdeczniejsze życzenia: dużo sukcesów w pracy zawodowej, uśmiechu na twarzy, niech każdy dzień będzie owocny i twórczy, a kontakt z czytelnikiem oraz z książkami przynosił jak największą satysfakcję.

                                                                                                                                                             Wychowawcy świetlicy

            • "Moja mała ojczyzna - zabytki historyczne naszej gminy" - wyniki konkursu

            • W kwietniu uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w szkolnym konkursie historycznym, w którym dokumentowali poprzez fotografie, opis, umiejscowienie na mapie zabytki gminy Dąbrowa Chełmińska. Wkład pracy naszych drogich dzieci był ogromny. Albumy były bardzo profesjonalne, merytoryczne z licznymi ciekawostkami. Uczniowie liceów, w klasach humanistycznych nie powstydziliby się podobnych prac. Wszystkie prezentacje są wyróżnione i zasłużyły na ocenę celującą wagi dwa. Brawo!

               

              Lista wyróżnionych uczniów.

              1. Natalia Chechla kl. IV

              2. Ilona Magdzińska kl. IV

              3. Marcel Morgut kl. IV

              4. Adam Zakórzewki kl. IV

              5. Julia Chodór kl. V

              6. Tymon Pobudkiewicz kl. V

              7. Mikołaj Muchewicz kl. VI b

              8. Zosia Olszewska kl. VII b

              9. Oliwia Łubkowska kl. VII b

              10. Oliwia Zielińska kl. VIII

              11. Kinga Halama kl. VIII

              12. Maciej Halama kl. VIII

              Drodzy uczniowie, mieszkacie w pięknej gminie jeśli chodzi o walory przyrodnicze i historyczne, na pewno warto ją poznawać!

               

          • 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja
            • 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja

            • Zbliża się 230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja.  To jedno z ważniejszych świąt narodowych. Przez lata zaborów, w okresie po odzyskaniu niepodległości aż do dzisiaj  ta data stała się symbolem walki Polaków o odzyskanie suwerenności, niezależności. Uchwalona 3 maja 1791 roku Konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie. Pamiętajmy również o 2 maja, Dniu Flagi, w którym w sposób szczególny, wywieszając na zewnątrz biało-czerwone flagi, pamiętamy o naszym symbolu narodowym.

              Zapraszamy wszystkich do obejrzenia i wysłuchania nagrań naszych uczniów z koła muzycznego, którzy  w szczególny sposób upamiętnili te ważne dla Polaków święta.

               

              Film

               

            • Bezpieczny Internet - zasady, o których należy pamiętać.

            • NETYKIETA

              Jeśli chcesz być dobrze traktowany w sieci, bądź dobry dla innych internautów.

              1. Nie rozsyłaj internetowych łańcuszków (łańcuszek internetowy to wiadomość zawierająca prośbę o rozesłanie jej do jak największej liczby internautów, jest popularną formą spamu).
              2. Staraj się nie nadużywać emotikonek (uśmieszków, buziaczków).
              3. Bez potrzeby nie pisz dużymi literami, gdyż oznaczają KRZYK.
              4. Na forum wystrzegaj się zadawania pytań, na które już padły odpowiedzi. Zanim zadasz pytanie, używaj opcji „szukaj” lub zajrzyj do działu FAQ (ang. Freguently Asked Questions – najczęściej zadawane pytania).
              5. Umieszczając coś w Internecie, nie powtarzaj treści, które już się w nim znajdują.
              6. W Internecie nie wolno nikogo obrażać i wyzywać. Nie daj się sprowokować do kłótni.
              7. Szanuj autorów blogów. Blogi to internetowe pamiętniki. Ich autorzy piszą o sprawach szczególnie dla nich ważnych.
              8. Szanuj cudzą własność. Nie podpisuj się pod cudzymi wypowiedziami lub pracami. Korzystając z materiałów znalezionych w sieci, zawsze podawaj źródło ich pochodzenia.
              9. Zwracając się do konkretnego internauty, pamiętaj o używaniu dużej litery w zaimkach: Ty, Tobie, Ci itp.
              10. Nie zakładaj sobie niepotrzebnych kont e-mail.

               

              Pedagog szkolny: Z. Morgut

      • Biuletyn informacji publicznej
      • Librus Synergia
      • Godziny dzwonków

        Środa 24.06.2026
      • Kalendarz

        • brak danych
      • Galeria zdjęć

        • brak danych
      • Kontakty

        • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
          (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
        • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
          86-070 Dąbrowa Chełmińska
          e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
          NIP: 5542723217
          Poland
        • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
          /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
        • e-Doręczenia
          AE:PL-81260-67260-WRUAT-22
      • Logowanie