Aktualności

            • Zakończona rekrutacja

            • Zakończyliśmy rekrutację uzupełniającą do przedszkola i I klasy. 

              Wszystkie wnioski rozpatrzono pozytywnie, przypominam o deklaracji woli rodzica, bez której dziecko nie zostanie zarejestrowane jako uczeń. 

               

            • Funkcjonowanie szkoły od 22.03 do 9.04.2021

            • Od 22.03 do 9.04.2021 klasy I-III przechodzą na system nauki zdalnej. Zajęcia on-line będa odbywały się zgodnie z planem lekcji na platformie Classroom poprzez aplikację Meet.

              Dla uczniów uczestniczących w zdalnym nauczaniu na terenie szkoły zapewniamy opiekę świetlicy ( w godzinach 6.45 - 16.45) oraz w czasie lekcji. 

              W okresie nauki zdalnej zawieszone zostają kursy autobusu szkolnego. 

              Przedszkole i stołówka szkolna funkcjonują normalnie.

            • Sfotografuj swoje stopy! Światowy Dzień Zespołu Downa

            • 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Zachęcamy Was do zaangażowania w akcję okazania wsparcia i akceptacji osobom z ekstra chromosomem!

              Do niedzieli 21 marca prześlijcie na adres justyna.szczepanczyk@rejewski.edu.pl zdjęcie swoich stóp w dwóch różnych skarpetkach. Możecie sfotografować też stopy Waszych bliskich, jeśli zechcą się włączyć :) Zapraszamy również nauczycieli!

              W poniedziałek 22 marca opublikujemy te zdjęcia na stronie szkoły. 

              Justyna Szczepańczyk, Monika Myszkiewicz-Ryńska

            • Prasowanki z koralików

            • Zajęcia rozwijające kreatywność to okazja do różnorodnych aktywności stymulujących procesy poznawcze i twórcze. Dziś ćwiczyliśmy małą motorykę, rozwijaliśmy wyobraźnię i utrwalaliśmy kolory, przygotowując prasowanki z wielobarwnych koralików. Na koniec montowaliśmy filmik prezentujący owoce wytężonej pracy. Zachęcamy do obejrzenia!

              Justyna Szczepańczyk

            • LEKTURY SZKOLNE

            • Drodzy Uczniowie,

              informuję o dyżurze bibliotecznym dla klasy 4. Zapraszam uczniów wymienionej klasy do biblioteki, w czwartek 18 marca w godzinach 15.30 - 16.00. Tytuł lektury, którą należy wypożyczyć poda pani Iwona Sikora.

              Beata Adamiec

               

          • "Jesteśmy w tym razem!"-akcja SU
            • "Jesteśmy w tym razem!"-akcja SU

            •  

              Pragniemy ogłosić, że organizujemy akcję pt. ,,Jesteśmy w tym razem!". Polega ona na zrobieniu sobie zdjęcia z banerem (plakatem), na którym widnieją motywacyjne napisy. Podkreślmy tą akcją, że pomimo iż nie możemy być wszyscy w szkole, to jednak o sobie nie zapominamy. Zachęcamy do wykonania zdjęcia na świeżym powietrzu (nie jest to jednak konieczne).

              Zdjęcia wysyłamy na e-mail: samorzad.uczniowski@rejewski.edu.pl  do 9 kwietnia.

               

              Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.

              Bądźmy razem!

              Samorząd Uczniowski

            • Zimowe wspomnienia...

            • Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Niech nie zwiodą nas poranne przymrozki... jeszcze tylko kilka dni i będziemy witać kolejną porę roku! W oczekiwaniu na ciepło i ptasie trele zachęcam do krókiego wspomnienia śnieżnej zimy. W tym roku mieliśmy wyjątkowe szczęśćie, niektórzy uczniowie po raz pierwszy w życiu doświadczali białej radości tak długo! Podczas zajęć rozwijających kreatywność utrwalaliśmy zimową aurę i komponowaliśmy fotograficzne kolaże. Niech rozbudzą miłe wspomnienia!

              Justyna Szczepańczyk

            • Staś Maciejewski laureatem

            • 04 marca odbył się w szkole Konkurs Przedmiotowy z historii organizowany przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Miło nam poinformować, że uczeń klasy VII a, Stanisław Maciejewski przekroczył próg 90 % i został laureatem. Etap wojewódzki obejmuje cały program przedmiotu łącznie z klasą ósmą i trzeba było się wykazać znajomością lektur historycznych. Stasiowi i jego rodzicom serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu edukacyjnego.

              Wojciech Witt

            • Każdy może zaprojektować książkę!

            • Miło nam poinformować, że dzieci z zerówki samodzielnie, według własnego pomysłu, wykonały książeczkę w domu, którą przynieśli do przedszkola.
              Zachęcamy każdego, aby również zaprojektowała swoją własną książkę:)

              Miłego oglądania:)

          • SUKCES GRACJANA
            • SUKCES GRACJANA

            • W dniu dzisiejszym uczeń klasy 8, Gracjan Michalczyszyn przystąpił do wojewódzkiego etapu przedmiotowego konkursu z matemematyki dla uczniów szkół podstawowych. Swoje kilkumiesięczne przygotowania Gracjan zwieńczył uzyskaniem tytułu finalisty

              Jest to ogromny sukces, szczególnie w czasie zdalnego nauczania, gdy przygotowania do konkursu odbywały się w trybie zdalnym. Tytuł finalisty uprawnia ucznia do uzyskania dodatkowych punktów w rekrutacji do szkół średnich oraz nominuje do otrzymania gminnego stypendium dla uczniów zdolnych "Cogito".

              W imieniu swoim oraz całej społeczności szkolnej serdecznie gratuluję.

              Magdalena Olszówka

            • Wieści z biblioteki...

            • Przez cały okres nauki zdalnej w zakładce Biblioteka Szkolna umieszczane są materiały dla uczniów i rodziców. Miło jest mi poinformować, że ta działalność naszej biblioteki została zauważona przez ogólnopolski miesięcznik Biblioteka w Szkole. Redakcja czasopisma obserwuje działania podejmowane przez biblioteki szkolne w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.

              W lutowym  numerze czasopisma i na portalu internetowym Biblioteki w Szkole, w artykule "Mapa bibliotecznych inicjatyw" biblioteka Zespołu Szkół w Ostromecku została wyróżniona za cykl grudniowych wpisów pn. "Przedświąteczna podróż". Wyróżnienie to, jest jedną z form promocji naszej szkoły na ogólnopolskim forum.

              Dziękujemy redakcji Biblioteki w Szkole za docenienie naszej inicjatywy.

              Beata Adamiec

          • Szkolny Dzień Tosta😄
            • Szkolny Dzień Tosta😄

            • W najbliższy czwartek zapraszamy na …tosty!

              Koleżanki i Koledzy! Przygotujcie pyszne tosty i wspólnie z innymi zjedzcie je, w ramach drugiego śniadania, na godzinie wychowawczej. Pamiętajcie o wykonaniu klasowego zdjęcia-zrzutu ekranu i przesłaniu go do opiekunów samorządu: (hanna.german@rejewski.edu.pl lub karolina.jelonek@rejewski.edu.pl)

              Miłego Dnia Tosta życzy Samorząd Uczniowski

              Ola Kowalska, Maja Rychłowska i Michał Frąckiewicz

            • INFORMACJA DLA KLASY I

            • Od 01.03.2021-12.03.2021 zajęcia dla uczniów pierwszej klasy realizowane będą w szkole przy ulicy Szkolnej 1 według obowiązującego planu !!!

              Świetlica funkcjonuje nadal małej szkole. Pod opieką nauczyciela dzieci będą przyprowadzana ze świetlicy na zajęcia do dużej szkoły, a po lekcjach odprowadzane na obiad i do świetlicy.

          • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego-podsumowanie akcji!
            • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego-podsumowanie akcji!

            • Nadszedł czas na podsumowanie akcji związanych z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego.

              Przesłano wiele zdjęć plakatów ilustrujących związki frazeologiczne oraz zdjęcia prac związanych z homonimami. Poniżej załączamy prace uczniów.

              W konkursach klasowych związanych z poprawną polszczyzną brali udział wszyscy uczniowie klas IV-VIII. A oto nazwiska zwycięzców:

              Klasa IV- Adam  Zakórzewski i Mateusz Krzyżanowski

              Klasa V- Emilia Lipowska i Zofia Zamorowska

              Klasa VI a- Łukasz Łempicki

              Klasa VI b- Mateusz Piekut

              Klasa VII a- Lena Drążyk

              Klasa VIII b- Aleksandra Buko

              Klasa VIII-   Maja Rychłowska i Oliwia Zielińska

              Zwycięzcom gratulujemy!

              Nauczyciele języka polskiego

            • LEKTURY SZKOLNE

            • Drodzy Uczniowie,

              informuję o dyżurze bibliotecznym dla klasy 6a. Zapraszam uczniów w/w klasy do biblioteki w środę 24 lutego, w godzinach 16.00-16.30. Tytuł lektury, którą należy wypożyczyć poda pani Hanna German.

              Beata Adamiec

            • Rekrutacja do przedszkola i I klasy zakończona

            • Informujemy, iż wszystkie podania złożone do przedszkola oraz I klasy zostały rozpatrzone pozytywnie. 

              Prosimy o złożenie do 01.03.2021 potwierdzenia przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola. W formie pisemnej należy pozostawić w przedszkolu lub dostarczyć do sekretariatu. 

              Nabór uzupełniający od dnia 08.03.2021-15.03.2021

              Potwierdzenie_woli_zapisu.pdf​​​​​​​


      • Biuletyn informacji publicznej
      • Librus Synergia
      • Godziny dzwonków

        Środa 24.06.2026
      • Kalendarz

        • brak danych
      • Galeria zdjęć

        • brak danych
      • Kontakty

        • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
          (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
        • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
          86-070 Dąbrowa Chełmińska
          e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
          NIP: 5542723217
          Poland
        • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
          /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
        • e-Doręczenia
          AE:PL-81260-67260-WRUAT-22
      • Logowanie