Zakończyliśmy rekrutację uzupełniającą do przedszkola i I klasy.
Wszystkie wnioski rozpatrzono pozytywnie, przypominam o deklaracji woli rodzica, bez której dziecko nie zostanie zarejestrowane jako uczeń.
Zakończyliśmy rekrutację uzupełniającą do przedszkola i I klasy.
Wszystkie wnioski rozpatrzono pozytywnie, przypominam o deklaracji woli rodzica, bez której dziecko nie zostanie zarejestrowane jako uczeń.
Od 22.03 do 9.04.2021 klasy I-III przechodzą na system nauki zdalnej. Zajęcia on-line będa odbywały się zgodnie z planem lekcji na platformie Classroom poprzez aplikację Meet.
Dla uczniów uczestniczących w zdalnym nauczaniu na terenie szkoły zapewniamy opiekę świetlicy ( w godzinach 6.45 - 16.45) oraz w czasie lekcji.
W okresie nauki zdalnej zawieszone zostają kursy autobusu szkolnego.
Przedszkole i stołówka szkolna funkcjonują normalnie.
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa. Zachęcamy Was do zaangażowania w akcję okazania wsparcia i akceptacji osobom z ekstra chromosomem!
Do niedzieli 21 marca prześlijcie na adres justyna.szczepanczyk@rejewski.edu.pl zdjęcie swoich stóp w dwóch różnych skarpetkach. Możecie sfotografować też stopy Waszych bliskich, jeśli zechcą się włączyć :) Zapraszamy również nauczycieli!
W poniedziałek 22 marca opublikujemy te zdjęcia na stronie szkoły.
Justyna Szczepańczyk, Monika Myszkiewicz-Ryńska
Zajęcia rozwijające kreatywność to okazja do różnorodnych aktywności stymulujących procesy poznawcze i twórcze. Dziś ćwiczyliśmy małą motorykę, rozwijaliśmy wyobraźnię i utrwalaliśmy kolory, przygotowując prasowanki z wielobarwnych koralików. Na koniec montowaliśmy filmik prezentujący owoce wytężonej pracy. Zachęcamy do obejrzenia!
Justyna Szczepańczyk
Drodzy Uczniowie,
informuję o dyżurze bibliotecznym dla klasy 4. Zapraszam uczniów wymienionej klasy do biblioteki, w czwartek 18 marca w godzinach 15.30 - 16.00. Tytuł lektury, którą należy wypożyczyć poda pani Iwona Sikora.
Beata Adamiec
Pragniemy ogłosić, że organizujemy akcję pt. ,,Jesteśmy w tym razem!". Polega ona na zrobieniu sobie zdjęcia z banerem (plakatem), na którym widnieją motywacyjne napisy. Podkreślmy tą akcją, że pomimo iż nie możemy być wszyscy w szkole, to jednak o sobie nie zapominamy. Zachęcamy do wykonania zdjęcia na świeżym powietrzu (nie jest to jednak konieczne).
Zdjęcia wysyłamy na e-mail: samorzad.uczniowski@rejewski.edu.pl do 9 kwietnia.
Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w akcji.
Bądźmy razem!
Samorząd Uczniowski
Wiosna nadchodzi wielkimi krokami. Niech nie zwiodą nas poranne przymrozki... jeszcze tylko kilka dni i będziemy witać kolejną porę roku! W oczekiwaniu na ciepło i ptasie trele zachęcam do krókiego wspomnienia śnieżnej zimy. W tym roku mieliśmy wyjątkowe szczęśćie, niektórzy uczniowie po raz pierwszy w życiu doświadczali białej radości tak długo! Podczas zajęć rozwijających kreatywność utrwalaliśmy zimową aurę i komponowaliśmy fotograficzne kolaże. Niech rozbudzą miłe wspomnienia!
Justyna Szczepańczyk
04 marca odbył się w szkole Konkurs Przedmiotowy z historii organizowany przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Miło nam poinformować, że uczeń klasy VII a, Stanisław Maciejewski przekroczył próg 90 % i został laureatem. Etap wojewódzki obejmuje cały program przedmiotu łącznie z klasą ósmą i trzeba było się wykazać znajomością lektur historycznych. Stasiowi i jego rodzicom serdecznie gratulujemy tak dużego sukcesu edukacyjnego.
Wojciech Witt

Od 08.03.2021 do 15.03.2021 rusza nabór uzupełniający do przedszkola oraz I klasy szkoły podstawowej.
Dokumenty należy dostarczyć do sekretariatu szkoły przy ulicy Szkolnej 1 w Ostromecku od 8:00-14:00.
Przypominam,iż każdy rodzic/prawny opiekun zobowiązany jest złożyć również oświadczenie woli jego brak skutkować będzie skreśleniem z listy kandydata.
wniosek_o_przyjecie_do_przedszkola_2021.2022.doc
wniosek_o_przyjecie_do_I_klasy_2021.2022(3).doc
potwierdzenie_woli_zapisu(2).pdf
Miło nam poinformować, że dzieci z zerówki samodzielnie, według własnego pomysłu, wykonały książeczkę w domu, którą przynieśli do przedszkola.
Zachęcamy każdego, aby również zaprojektowała swoją własną książkę:)
Miłego oglądania:)
W dniu dzisiejszym uczeń klasy 8, Gracjan Michalczyszyn przystąpił do wojewódzkiego etapu przedmiotowego konkursu z matemematyki dla uczniów szkół podstawowych. Swoje kilkumiesięczne przygotowania Gracjan zwieńczył uzyskaniem tytułu finalisty.
Jest to ogromny sukces, szczególnie w czasie zdalnego nauczania, gdy przygotowania do konkursu odbywały się w trybie zdalnym. Tytuł finalisty uprawnia ucznia do uzyskania dodatkowych punktów w rekrutacji do szkół średnich oraz nominuje do otrzymania gminnego stypendium dla uczniów zdolnych "Cogito".
W imieniu swoim oraz całej społeczności szkolnej serdecznie gratuluję.
Magdalena Olszówka
Przez cały okres nauki zdalnej w zakładce Biblioteka Szkolna umieszczane są materiały dla uczniów i rodziców. Miło jest mi poinformować, że ta działalność naszej biblioteki została zauważona przez ogólnopolski miesięcznik Biblioteka w Szkole. Redakcja czasopisma obserwuje działania podejmowane przez biblioteki szkolne w tym trudnym dla nas wszystkich okresie.
W lutowym numerze czasopisma i na portalu internetowym Biblioteki w Szkole, w artykule "Mapa bibliotecznych inicjatyw" biblioteka Zespołu Szkół w Ostromecku została wyróżniona za cykl grudniowych wpisów pn. "Przedświąteczna podróż". Wyróżnienie to, jest jedną z form promocji naszej szkoły na ogólnopolskim forum.
Dziękujemy redakcji Biblioteki w Szkole za docenienie naszej inicjatywy.
Beata Adamiec
W najbliższy czwartek zapraszamy na …tosty!
Koleżanki i Koledzy! Przygotujcie pyszne tosty i wspólnie z innymi zjedzcie je, w ramach drugiego śniadania, na godzinie wychowawczej. Pamiętajcie o wykonaniu klasowego zdjęcia-zrzutu ekranu i przesłaniu go do opiekunów samorządu: (hanna.german@rejewski.edu.pl lub karolina.jelonek@rejewski.edu.pl)
Miłego Dnia Tosta życzy Samorząd Uczniowski
Ola Kowalska, Maja Rychłowska i Michał Frąckiewicz

Od 01.03.2021-12.03.2021 zajęcia dla uczniów pierwszej klasy realizowane będą w szkole przy ulicy Szkolnej 1 według obowiązującego planu !!!
Świetlica funkcjonuje nadal małej szkole. Pod opieką nauczyciela dzieci będą przyprowadzana ze świetlicy na zajęcia do dużej szkoły, a po lekcjach odprowadzane na obiad i do świetlicy.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, którzy świętowali z nami Dzień Tosta!
Samorząd Uczniowski
Nadszedł czas na podsumowanie akcji związanych z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego.
Przesłano wiele zdjęć plakatów ilustrujących związki frazeologiczne oraz zdjęcia prac związanych z homonimami. Poniżej załączamy prace uczniów.
W konkursach klasowych związanych z poprawną polszczyzną brali udział wszyscy uczniowie klas IV-VIII. A oto nazwiska zwycięzców:
Klasa IV- Adam Zakórzewski i Mateusz Krzyżanowski
Klasa V- Emilia Lipowska i Zofia Zamorowska
Klasa VI a- Łukasz Łempicki
Klasa VI b- Mateusz Piekut
Klasa VII a- Lena Drążyk
Klasa VIII b- Aleksandra Buko
Klasa VIII- Maja Rychłowska i Oliwia Zielińska
Zwycięzcom gratulujemy!
Nauczyciele języka polskiego
Drodzy Uczniowie,
informuję o dyżurze bibliotecznym dla klasy 6a. Zapraszam uczniów w/w klasy do biblioteki w środę 24 lutego, w godzinach 16.00-16.30. Tytuł lektury, którą należy wypożyczyć poda pani Hanna German.
Beata Adamiec
Informujemy, iż wszystkie podania złożone do przedszkola oraz I klasy zostały rozpatrzone pozytywnie.
Prosimy o złożenie do 01.03.2021 potwierdzenia przez rodzica kandydata woli przyjęcia do przedszkola. W formie pisemnej należy pozostawić w przedszkolu lub dostarczyć do sekretariatu.
Nabór uzupełniający od dnia 08.03.2021-15.03.2021
Potwierdzenie_woli_zapisu.pdf
Powered by aSc EduPage