Aktualności

          • Już wkrótce Dzień Patrona, a więc... konkurs!
            • Już wkrótce Dzień Patrona, a więc... konkurs!

            • W związku ze zbliżającym się Dniem Patrona ogłaszamy konkurs wiedzy o Marianie Rejewskim. Zachęcamy do napisania „Kwestionariusza osobowego” naszego patrona. Technika dowolna- informacje można ująć w tabeli, w formie notatki graficznej (plakatu) itd. Każdy ciekawy pomysł na zapisanie informacji będzie mile widziany.  Jakie informacje muszą być ujęte?

              - imię i nazwisko patrona,

              - datę i miejsce urodzenia,

              - gdzie i kiedy ukończył studia,

              - imię żony i imiona dzieci,

              - datę złamania szyfru Enigmy,

              - wymienić państwa, w których przebywał w czasie II wojny światowej,

              - datę i miejsce śmierci,

              - tytuł filmu (filmów) o Marianie Rejewskim,

              - nazwę miejsca w Bydgoszczy, gdzie znajduje się pomnik Mariana Rejewskiego,

              - dokładną datę nadania naszej szkole jego imienia.

               

              Zdjęcia prac należy nadesłać do 6 maja (środa) na adres germanszkola@gmail.com

               Nagroda-punkty dodatnie!!!

          • Platforma Classroom w naszej szkole
            • Platforma Classroom w naszej szkole

            • Rodzice i uczniowie

               

              Od 15 kwietnia nasza szkoła prowadzi nauczanie na platformie Classroom. Wszyscy uczniowie klas IV – VIII za pośrednictwem wychowawców otrzymali loginy i hasła, dane do logowania dla uczniów klas I-III wychowawcy przekazali rodzicom za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

              Platforma Classroom zawiera:

              • pakiet biurowy (edytor tekstu - Dokumenty, prezentacje multimedialne - Prezentacje, arkusz kalkulacyjny-Arkusz kalkulacyjny, program do tworzenia rysunków i wykresów- Rysunki, formularze - Formularze, dysk Google Drive),
              • narzędzie do spotkań audio-wideo Meet,
              • program pocztowy Gmail - dostępny tylko w domenie rejewski.edu.pl (nikt spoza domeny nie ma dostępu do materiałów i wiadomości pocztowych, w poczcie nie pojawiają się reklamy i nie ma ofert i spamu - poczta dedykowana dla szkół i uczelni),
              • narzędzia do czatu - Chat i Google Hangsout (rozmów tekstowych i wideo),
              • kalendarz,
              • notatki,
              • tablicę (Jamboard) 

              W związku z tak bogatą ofertą platformy rodzice dla dzieci do nauki nie będą musieli kupować dodatkowego oprogramowania. Z platformy tej uczniowe będą korzystać przez cały czas nauki w naszej szkole. Proszę więc pilnować loginów i zapamiętać hasło.

               

              GOOGLE CLASSROOM JEST PLATFORMĄ REKOMENDOWANĄ PRZEZ MEN! 

               

              Wszystkie zajęcia i materiały będą znajdować się w jednym miejscu. Uczniowie będą mieli dostęp do nich w nieograniczonym zakresie i czasie.

               

              W klasach IV – VIII obowiązkowo wszystkie zajęcia odbywać się będą poprzez platformę Classroom od 27 kwietnia, w klasach I-III od 4 maja. Wszystkie inne platformy i komunikatory zostaną wycofane.

               

              Dla rodziców do komunikacji z dyrekcją i nauczycielami nadal obowiązuje dziennik Librus.

               

              M. Olszówka

            • Drodzy Uczniowie! Drodzy Nauczyciele!

            •  

              Zjedliśmy razem zdrowe śniadanie. Bardzo dziękuję uczniom za nadesłane zdjęcia, które otrzymałam w ramach akcji „Zdrowego śniadania”. Wszystkie zdjęcia zasługują na szczególne wyróżnienie.

              Uczniowie, którzy przesłali zdjęcia i zechcieli pokazać co jedzą na śniadanko😊

              Z klasy Va

              Alan Jabłoński, Magdalena Rutkowska, Filip Gudlewski

              Z klasy Vb

              Mikołaj Muchewicz, Maja Rokicka

              Z klasy VIa

              Lena Drążyk

              Z klasy VIb

              Kinga Rychłowska, Izabela Morgut

              Z klasy VII

              Maja Rychłowska

              Z klasy VIII

              Jakub Pieróg, Michalina Kubas, Małgorzata Cilińdź, Mateusz Zakurzewski i Agata Kujawska

               

              Wszystkim uczniom należą się ogromne podziękowania, a w ramach tego zostali nagrodzeni punktami plusowymi.   

              Drodzy Nauczyciele!

              Myślę, że uczniowie również chcieliby dowiedzieć się i zobaczyć, co jedzą na śniadanie nasi nauczyciele, wychowawcy, Dyrekcja. Kieruję prośbę do nauczycieli o przesłanie swojego zdrowego talerza (nauczyciele też mogą być na zdjęciach - na pewno uczniom będzie miło ich zobaczyć). Proszę o przesłanie zdjęć  na adres maila: morgutze@gmail.com  do dnia 29.04.2020 r. Zdjęcia zostaną opublikowane na stronie szkoły. Wszystkich nauczycieli zachęcam do wzięcia udziału w akcji.

              Serdecznie pozdrawiam!

              Pedagog szkolny: Zenona Morgut

            • Świetlicowe informacje

            • Nasze piękne Ostromecko.

              Informacje o Ostromecku, ciekawe miejsca, zabytki oraz quiz na temat historii Ostromecka i informacji o naszej szkole.  Znajdziecie w zakładce świetlicowej - zadania świetlicowe.  Zapraszam do zapoznania sie z zakładką. 

                                                                                                                                                  Monika Myszkiewicz-Ryńska

          • Wspomaganie rozwoju społecznego dziecka w domu
            • Wspomaganie rozwoju społecznego dziecka w domu

            • Szanowni Rodzice, dzisiaj zagadka dla Was. 

              Są szalone, impulsywne, nieokiełznane, wyrażane słowem, gestem, dźwiękiem...???

              Zwłaszcza w dobie koronawirusa, kiedy jesteśmy zamknięci w domach.

              Zapraszamy do zakładki Świetlica Szkolna - podstrona wspomaganie rozwoju społecznego dziecka w domu. 

               

              Zenona Morgut, Magdalena Lasecka

            • Świetlicowe informacje

            • Ziemię mamy tylko jedną

              Więc szanujmy Ją,

              Bo cóż z nami stanie się,

              Gdy zniszczymy własny dom…

               

              22 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ziemi, którego celem jest zwrócenie uwagi na kwestie ochrony środowiska naturalnego, w tym promowanie zachowań proekologicznych. Zapraszam do zakładki Świetlica Szkolna – podstrona świetlicowe zadania. Znajdziesz tam eko-informacje i eko-ciekawostki.

              Informuję również o inicjatywie Ministerstwa Klimatu, które zaprasza 22 kwietnia uczniów klas 7-8 szkół podstawowych do udziału w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”.  Warsztaty odbędą się w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Postaw na Słońce”, promującego odnawialne źródła energii. Wydarzenie to zostało objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. Informacje znajdują się na stronie internetowej: https://www.gov.pl/web/klimat/dzien-ziemi-w-ministerstwie-klimatu.  

               

              Magdalena Lasecka

               

            • Ważne i potrzebne rozmowy!

            • Czekamy na Twój telefon w ważnych dla Ciebie sprawach. Informacje znajdziesz w zakładce PEDAGOG/LOGOPEDA (Pedagog szkolny)

              Zaprasza pedagog szkolny i socjoteraputa

            • LEKTURY SZKOLNE

            • Szanowni Rodzice,

              informuję, że w środę 22 kwietnia w godzinach od 16.00 do 17.00 mogą Państwo wypożyczyć z biblioteki szkolnej lektury dla swoich dzieci. Lektury będą wypożyczane zgodnie z wykazem, który sporządzili nauczyciele poloniści.

              Beata Adamiec

          • Świetlicowe informacje
            • Świetlicowe informacje

            • Każdy ma jakiegoś bzika, każdy jakieś hobby ma…

              Zostań dzisiaj odkrywcą własnych pasji i zainteresowań. Zapraszamy do zakładki Świetlca Szkolna;  

              na podstrony: Świetlicowe zadania i Koło szachowe.

            • Drodzy Uczniowie!

            • DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

              „ŚNIADANIE DAJE MOC”

              Od kilku lat uczniowie naszej szkoły biorą udział w Ogólnopolskim programie edukacyjnym TRZYMAJ FORMĘ! „OWOCE W SZKOLE”

              Jak co roku o tej porze nasi uczniowie brali udział w akcji „Dzień zdrowego śniadania”, która miała miejsce podczas przerwy śniadaniowej. Wszyscy tego dnia szczególnie przynosili zdrową żywność. Niestety tym razem nie możemy zjeść tego posiłku razem w szkole, więc prośba do wszystkich uczniów, którzy chcą się podzielić tym, co jedzą i co znajduje się na ich talerzach podczas śniadania. Proszę o przesłanie zdjęć swojego „ZDROWEGO TALERZA” na adres maila: morgutze@gmail.com  do dnia 23.04.2020 r. Zdjęcia zostaną opublikowane na stronie szkoły. Serdecznie wszystkich zachęcam do wzięcia udziału w akcji.

              Pedagog szkolny: Zenona Morgut

            • Drodzy Uczniowie!

            • Nadszedł czas na rozwiązanie konkursu "Techniki barwienia i zdobienia jajek"

              Zdjęcia, które nadesłaliście przedstawiają pięknie ozdobione pisanki. Na pierwszym zdjęciu pisanki w wykonaniu Magdaleny Rutkowskiej z klasy Va, a na drugim zdjęciu wykonanie Mikołaja Muchewicza z klasy Vb. Dziękuję z udział w konkurskie. Obie prace zostały wyróżnione i autorzy zostaną nagrodzeni punktami plusowymi.  Zachęcam i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach:-)

                                                                                                                                                    Monika Myszkiewicz-Ryńska

               

            • Świetlicowe informacje

            • Które wynalazki miały największe znaczenie dla ludzkości? Jak to się stało, że jesteśmy tu, gdzie jesteśmy?  Poszukajmy razem odpowiedzi na te i inne pytania. Zapraszam do zakładki Świetlica Szkolna – podstrona świetlicowe zadania.

            • Informacja

            • Egzamin ósmoklasisty został przełożony na inny termin, o którym uczniowie, rodzice i nauczyciele zostaną powiadomieni najpóźniej 3 tygodnie przed jego terminem.

          • Sukces uczennic klasy VI w półfinale konkursu matematycznego
            • Sukces uczennic klasy VI w półfinale konkursu matematycznego

            • 21 marca odbył się internetowy półfinał XVII Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Tradycją naszej szkoły stał się udział naszych uczniów w tych zawodach.

              Miło nam poinformować, że uczennice klasy VI Aleksandra Kowalska oraz Lena Drążyk rozwiązały na tym etapie wszystkie zadania i z kompletem punktów obie awansowały do Ogólnopolskiego Finału, który w tym roku miał odbyć się 9 -10 maja we Wrocławiu, jednak z powodu wprowadzonego w kraju stanu epidemii prawdopodobnie odbędzie się  przez internet. 

              Gratulujemy Lenie i Oli, trzymamy kciuki za sukces w finale.

               

          • Świetlicowe informacje
            • Świetlicowe informacje

            • Drodzy Uczniowie, 

              Zapraszamy Was, w czasie świątecznej przerwy od nauki, do zakładki Świetlica Szkolna - podstrona świetlicowe zadania. Znajdziecie tam wiele interesujących propozycji: zabawy, gry, krzyżówki, rebusy, łamigłówki i kolorowanki. 

              NIECH WIELKANOCNY ZAJĄCZEK SPRAWI WAM DUUUUUUUŻO RADOŚCI.

               

            • Drodzy Uczniowie!

            • Zachęcam do odwiedzenia zakładki świetlicowej - zadania świetlicowe, a w niej tematu: Tradycja malowania pisanek. 

              Zapraszam też wszystkich uczniów do uczestnictwa w konkursie "Techniki barwienia i zdobienia pisanek" Odpowiedzi lub zdjęcia pisanek możesz wysłać na adres maila: monia.mrs@gmail.com do dnia 15.04.2020 r. Odpowiedzi i zdjęcia zostaną umieszczone na stronie szkoły.

               

              Życzę również wszystkim uczniom i nauczycielom, 

              aby te święta wielkanocne 

              wniosły do Waszych serc wiosenną radość i świeżość

              pogodę ducha, ciepła i spokoju.

                                                                                                                          08.04.2020 r. Monika Myszkiewicz-Ryńska

                                                                                                             

                                                                                                                                         

      • Biuletyn informacji publicznej
      • Librus Synergia
      • Godziny dzwonków

        Środa 24.06.2026
      • Kalendarz

        • brak danych
      • Galeria zdjęć

        • brak danych
      • Kontakty

        • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
          (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
        • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
          86-070 Dąbrowa Chełmińska
          e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
          NIP: 5542723217
          Poland
        • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
          /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
        • e-Doręczenia
          AE:PL-81260-67260-WRUAT-22
      • Logowanie