„Edukacja z wojskiem” to wspólny projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej skierowany do szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Polega on na przeprowadzeniu zajęć przez żołnierzy Wojska Polskiego, które mają wykształcić w uczniach odpowiednie reakcje w nagłych sytuacjach kryzysowych. Nasza szkoła gościła przedstawicieli batalionu dowodzenia Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy. W sposób przystępny dla uczniów przekazali oni wiedzę dotyczącą alarmowania, sposobów szukania i wzywania pomocy, ewakuacji oraz organizacji schronienia. Żołnierze podnieśli także świadomość uczniów w obszarze bezpieczeństwa cyfrowego i obronności oraz udzielania pierwszej pomocy. W części praktycznej młodzież zapoznała się z indywidualnym wyposażeniem żołnierza. Dziewczęta i chłopcy wybrali spośród siebie osoby, które jak najszybciej należało przyodziać w mundur z pełnym wyposażeniem. To zadanie dostarczyło nie lada emocji. W trzygodzinnym bloku zajęć uczestniczyły klasy siódme naszej szkoły. Dziękujemy dowódcom za poświęcony czas i cenne rady, które mogą uratować ludzkie życie.
Aktualności
Edukacja z wojskiem - V edycja programu
- 14
Tydzień Bezpieczeństwa rozpoczęty
- 5
W ramach Tygodnia Bezpieczeństwa uczniowie klas VI i VII wraz z opiekunami uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Celem wizyty było poznanie specyfiki pracy strażaka oraz zapoznanie się z wymaganiami edukacyjnymi i ścieżką kariery prowadzącą do tego zawodu. Mł. asp. Jakub Zbilski opowiedział o swojej pracy, zaprezentował sprzęt wykorzystywany w działaniach ratowniczo-gaśniczych oraz przeprowadził pogadankę profilaktyczną dotyczącą bezpieczeństwa w czasie wakacji. Następnie uczestnicy udali się do kina na seans filmu pt. Quo Vadis, poprzedzony prelekcją na temat bezpieczeństwa w internecie. Spotkanie skłoniło młodzież do refleksji nad odpowiedzialnym korzystaniem z sieci oraz zagrożeniami wynikającymi z braku ostrożności w przestrzeni cyfrowej. Szczególny nacisk położono na zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem. Wydarzenie doskonale wpisało się w obchody Tygodnia dla Bezpieczeństwa realizowanego w naszej szkole. Wyjazd był cenną lekcją praktyczną, która poszerzyła wiedzę uczniów zarówno w zakresie bezpieczeństwa pożarowego, jak i świadomego korzystania z internetu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas.
Opiekunowie: Agnieszka Borowska, Iwona Sikora
Biwak w szkole
- 14
Klasa VI wraz z wychowawcą zorganizowała biwak w szkole. Wieczór rozpoczęliśmy od warsztatów informatycznych, które poprowadziła p. Agnieszka Stranc-Cieśla, nauczycielka informatyki. Uczniowie dowiedzieli się, jak projektować obrazy 3D. Po szkoleniu zjedliśmy kolację i integrowaliśmy się poprzez wspólną zabawę - rozwijaliśmy zainteresowania sportowe i muzyczne, doceniając każdą wspólną minutę przed nadchodzącą przerwą wakacyjną. Dziękuję uczniom za zaangażowanie, a p. Agnieszce Stranc-Cieśli za poświęcony czas. Warsztaty informatyczne podniosły wymiar edukacyjny biwaku.
Wychowawca: Agnieszka Gapińska
Dzień Mamy i Taty w grupie Delfinków
- 12
W czwartek 11 czerwca w naszym przedszkolu mieliśmy wyjątkowe święto - Dzień Mamy i Taty. Dzieci powitały najbliższych występem artystycznym tj. piosenkami, wierszem, tańcem i grą na instrumentach muzycznych. Następnie Delfinki wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki. Na koniec była też zabawa polegająca na wykonaniu wspólnie pamiątkowych magnesów i bryloczków oraz pyszny poczęstunek. Dziękujemy rodzicom oraz wszystkim którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego dnia.
Monika Wadych
Agata Bikowska
Wydarzenia klasy 5a
- 16
W ostatnim czasie uczniowie klasy 5a uczestniczyli w dwóch wyjątkowych wydarzeniach, które dostarczyły im wielu wrażeń i niezapomnianych wspomnień.
Pierwszym z nich była wycieczka do kina na film „Drzewo Magii”. Projekcję poprzedziła interesująca prelekcja poświęcona naturze i ochronie środowiska. Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat przyrody, a następnie obejrzeć film, który dostarczył im wielu emocji i zachęcił do refleksji nad siłą wyobraźni oraz wartością przyjaźni.
Kolejnym wydarzeniem była długo wyczekiwana nocowanka w szkole. Wieczór rozpoczął się od gry terenowej w formie podchodów. Uczniowie rozwiązywali zagadki związane z Ostromeckiem, wykazując się wiedzą, spostrzegawczością i umiejętnością współpracy. Po pełnej wrażeń zabawie wszyscy zjedli wspólną kolację – pyszną pizzę. Na zakończenie wieczoru dzieci obejrzały film, zajadając się popcornem. Nocowanka była doskonałą okazją do integracji klasy, wspólnej zabawy i budowania koleżeńskich relacji.
To były dni pełne radości, nowych doświadczeń i wspólnie spędzonego czasu, które na długo pozostaną w pamięci uczniów klasy 5a.
Bieżące informacje w zakładce świetlica szkolna!
Drodzy Rodzice, Mamy świetną wiadomość! 😊
Toruński Klub Żeglarski po raz kolejny realizuje program PGE POLSAILING 2026, organizowany przez Polski Związek Żeglarski.
Program skierowany jest do dzieci z roczników 2016–2019 i ma na celu popularyzację żeglarstwa wśród najmłodszych. ⛵
Udział w programie jest całkowicie bezpłatny!
📍Miejsce zajęć: Zalesie
📅 Program obejmuje 5 spotkań po 4,5 godziny Spośród uczestników programu prowadzony będzie nabór do szkółki żeglarskiej TKŻ.
Aby zapisać dziecko, należy założyć konto i zarejestrować uczestnika na stronie programu:
🔗 https://www.polsailing.pl/polsailing-program
Więcej informacji o programie:
Serdecznie zapraszamy do udziału i prosimy o udostępnienie informacji znajomym, którzy mają dzieci w odpowiednim wieku.
Marta Frydrychowicz Koordynator Regionalny Programu PGE POLSAILING Toruński Klub Żeglarski 📞 606 646 229
DZIEŃ PRZYJACIELA

Dzień Przyjaciela w naszej szkole!
9 czerwca obchodzimy Dzień Przyjaciela. Z tej okazji do końca tego tygodnia w szkole będzie krążyła specjalna poczta. Do oznaczonego pudełka możecie wrzucać listy, miłe wiadomości lub laurki dla swoich przyjaciół.
Przyjaciel to jedna z najważniejszych osób w naszym życiu, dlatego o przyjaźń warto dbać, a Dzień Przyjaciela jest do tego najlepszą okazją.
Zachęcam wszystkich uczniów do wzięcia udziału i sprawienia radości bliskim osobom!
Pedagog szkolny
Erasmus+ blog
Harmonogram zwrotu podręczników szkolnych
W związku ze zbliżającym się zakończeniem roku szkolnego, przedstawiam harmonogram zwrotu podręczników szkolnych. Proszę o pozdejmowanie z książek okładek oraz powyciąganie z nich zakładek i karteczek. Uczniowie będą oddawać podręczniki pod opieką nauczyciela w trakcie zajęć dydaktycznych.
Zgodnie z Regulaminem wypożyczania podręczników w przypadku uszkodzenia, zniszczenia bądź zagubienia podręcznika, szkoła może żądać od rodziców ucznia zakupu nowego podręcznika lub zwrotu kosztu podręcznika. Wartość uszkodzonych, zniszczonych lub zagubionych podręczników określa Dyrektor Szkoły.
17.06 (środa)
9.10 - klasa 8b
10.05 - klasa 8a
18.06 (czwartek)
11.00 - klasa 7a
11.55 - klasa 7b
19.06 (piątek)
9.10 - klasa 4a
10.05 - klasa 5a
11.55 - klasa 6a
22.06 (poniedziałek)
W tym dniu podręczniki będą oddawać pod opieką wychowawców uczniowie klas 1a, 2a, 3a, 3b.
Beata Adamiec
Informacja
Szanowni Czytelnicy!
Informuję, że w dniach 10-11 czerwca biblioteka szkolna będzie nieczynna - opieka nad uczniami podczas dwudniowej wycieczki.
Beata Adamiec
Konkurs plastyczny „Dbam o własne zdrowie”
Drodzy Uczniowie!
Zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym:
„Dbam o własne zdrowie”
Cele konkursu:
- Propagowanie zdrowego odżywiania
- Zachęcenie do aktywności fizycznej
- Kształtowanie wyobraźni wśród dzieci i młodzieży.
ZASADY KONKURSU:
-
- Konkurs plastyczny skierowany jest do uczniów kl. 1 – 8 szkoły podstawowej.
- Każda osoba może zgłosić do konkursu nie więcej niż jedną pracę
- Każda zgłoszona do konkursu praca plastyczna powinna zawierać na odwrocie następujące informacje: imię i nazwisko autora, klasę
- Technika wykonania pracy plastycznej: dowolna (np. rysunek, akwarela, wyklejanka, grafika, malarstwo)
Prace będą oceniane w kategoriach:
- Szkoła Podstawowa, klasy I-III
- Szkoła Podstawowa, klasy IV-VI
- Szkoła Podstawowa, klasy VII-VIII
Powołane przez organizatora jury konkursu wybierze najpiękniejsze prace, których autorzy otrzymują nagrody. Kryteria oceny to:
- estetyka wykonania, zgodność z tematem, pomysłowość, oryginalność,
i samodzielność wykonania.
TERMIN KONKURSU:
-
- Czas trwania konkursu: do 18 czerwca 2026 r.
- Prace należy składać osobiście u pedagoga szkolnego lub wychowawcy klas.
- Do dnia 24 czerwca 2026 r. komisja konkursowa, powołana przez organizatorów rozstrzygnie konkurs wyłaniając laureatów.
- Ogłoszenie wyników konkursu zostanie opublikowane na stronie internetowej ZS im. M. Rejewskiego w Ostromecku. Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w szkole. Prace konkursowe przechodzą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego eksponowania, publikowania ich na stronach internetowych.
Organizator konkursu: pedagog szkolny Z. Morgut
SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „Wszelkim używkom mówię NIE”
Drodzy Uczniowie!
Zachęcamy do udziału w szkolnym konkursie plastycznym:
„Wszelkim używkom mówię NIE”
Cele konkursu:
- Popularyzacja wiedzy na temat uzależnień i ich wpływ na organizm człowieka.
- Uwrażliwienie uczniów na zagrożenia wynikające z uzależnień od alkoholu, nikotyny, narkotyków i dopalaczy.
- Promocja zdrowego stylu życia wolnego od nałogów.
- Rozwijanie wyobraźni plastycznej i twórczej.
ZASADY KONKURSU:
-
- Konkurs plastyczny skierowany jest do uczniów
kl. 4-8 szkoły podstawowej. - Każda osoba może zgłosić do konkursu nie więcej niż jedną pracę.
- Każda zgłoszona do konkursu praca plastyczna powinna zawierać na odwrocie następujące informacje: imię i nazwisko autora, klasę.
- Technika wykonania pracy plastycznej: dowolna (np. rysunek, akwarela, wyklejanka, grafika, malarstwo, wydzieranka).
- Konkurs plastyczny skierowany jest do uczniów
TERMIN KONKURSU:
-
- Do 15 czerwca 2026 r. Prace należy składać osobiście u pedagoga szkolnego.
- Do dnia 18 czerwca 2026 r. komisja konkursowa rozstrzygnie konkurs wyłaniając laureatów.
- Prace będą oceniane w kategoriach:
- klasy IV-VI
- klasy VII-VIII
- Powołane przez organizatora jury konkursu wybierze najpiękniejsze prace, których autorzy otrzymują nagrody. Kryteria oceny to:
- estetyka wykonania,
- zgodność z tematem,
- pomysłowość,
- oryginalność,
- samodzielność wykonania.
- Ogłoszenie wyników konkursu zostanie opublikowane na stronie internetowej ZS im. M. Rejewskiego w Ostromecku.
- Wszystkie prace zostaną zaprezentowane na wystawie w szkole.
- Prace konkursowe przechodzą na własność organizatorów, którzy zastrzegają sobie prawo do bezpłatnego eksponowania, publikowania ich na stronach internetowych.
Organizator: Zenona Morgut
(pedagog szkolny)
Bezpieczeństwo uczniów na rynku pracy
W środę uczniowie klas ósmych uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielami Państwowej Inspekcji Pracy w Bydgoszczy. Tematem prelekcji była „Architektura bezpiecznego startu – prawo pracy i zatrudnienie młodocianych”. Podczas zajęć uczniowie poznali podstawowe prawa i obowiązki pracowników, zasady bezpiecznego podejmowania pierwszej pracy oraz przepisy dotyczące zatrudniania osób młodocianych. Spotkanie było cenną okazją do zdobycia praktycznej wiedzy, która pomoże młodzieży świadomie przygotować się do wejścia na rynek pracy.
Rozstrzygnięcie konkursu KALIGRAMY
Do konkurs językowo-plastycznego "Kaligramy" przystąpiło wielu uczniów z klas 1-3. Wszystkie prace są kolorowe, pomysłowe i oryginalne. Można je podziwiać na tablicy w małej szkole.
Po burzliwej naradzie, komisja konkursu wyłoniła następujących laureatów:
I miejsce - Barbara Pastewska
II miejsce: Lena Gadzińska oraz Oliwier Tarka
III miejsce: Zuzanna Witkowska, Lena Witkowska oraz Władysław Mioduszewski.
3 czerwca nastąpiło uroczyste wręczenie zwycięzcom pamiątkowych dyplomów oraz nagród. Ponadto wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom i dziękujemy za ogromne zaangażowanie i twórczą pracę. Radzie Rodziców dziękujemy za wsparcie finansowe konkursu.
Zespół Języków Obcych
Dzień Dziecka w grupie Tygryski – „Trzy świnki” w wykonaniu Rodziców
- 7
Z okazji Dnia Dziecka na nasze Tygryski czekała wyjątkowa niespodzianka. Rodzice przygotowali dla dzieci przedstawienie pt. „Trzy świnki”, wcielając się w role znanych bohaterów bajki. Było dużo śmiechu, radości i wspaniałej zabawy, a mali widzowie z ogromnym zainteresowaniem śledzili losy trzech świnek i groźnego wilka.
To niezwykłe spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości i było pięknym prezentem z okazji ich święta. Wspólnie spędzony czas pokazał, jak ważna jest współpraca, zaangażowanie i budowanie przedszkolnej społeczności.
Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za przygotowanie przedstawienia oraz stworzenie niezapomnianej atmosfery. Szczególne podziękowania kierujemy do Pań: Magdy, Magdy, Marty, Mireli i Natalii oraz do Pana Jakuba za poświęcony czas, kreatywność, odwagę sceniczną i ogromne serce włożone w przygotowanie tego wyjątkowego wydarzenia.
Dziękujemy za piękny prezent z okazji Dnia Dziecka i wspomnienia, które na długo pozostaną w pamięci naszych Tygrysków!
GALA LAUREATÓW KONKURSU "LIGA ZADANIOWA"
Dzisiaj w Auli Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczysta Gala Laureatów Przedmiotowego Konkursu z Matematyki „Liga Zadaniowa”, podczas której wyróżnieni uczniowie odebrali nagrody i gratulacje za swoje osiągnięcia. W wydarzeniu uczestniczyli również nasi laureaci – Marcel i Kornel, uczniowie klasy V, wraz ze swoimi rodzicami, którzy przez cały rok wspierali ich w matematycznych zmaganiach.
Z ogromną dumą informuję o wyjątkowym sukcesie uczniów klasy V naszej szkoły – Kornela i Marcela. Mimo że są uczniami klasy piątej, w bieżącym roku szkolnym podjęli ambitne wyzwanie i uczestniczyli w Przedmiotowym Konkursie z Matematyki „Liga Zadaniowa” dla uczniów klas VI i VII szkół podstawowych województwa kujawsko-pomorskiego. Konkurs odbywał się pod patronatem Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.
„Liga Zadaniowa” trwała przez cały rok szkolny i składała się z trzech spotkań rejonowych, podczas których uczestnicy rozwiązywali po sześć wymagających, wieloetapowych zadań matematycznych. Rywalizacja wymagała nie tylko rozległej wiedzy, ale także systematyczności, wytrwałości i umiejętności logicznego myślenia.
Zasłużonym osiągnięciem naszych młodych matematyków jest zdobycie tytułu laureatów II miejsca w kategorii uczniów klas VI, co czyni ich sukces jeszcze bardziej wyjątkowym. Kornel i Marcel rywalizowali bowiem z uczniami starszymi od siebie o rok, a mimo to znaleźli się w ścisłej czołówce uczestników z całego województwa.
Pomiędzy kolejnymi etapami konkursu Kornel, Marcel oraz Gustaw rozwijali swoje matematyczne pasje, uczestnicząc w zajęciach koła matematycznego organizowanego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy mogli doskonalić swoje umiejętności pod okiem specjalistów.
Osiągnięcie naszych uczniów jest szczególnie cenne, ponieważ przecierają oni szlaki dla kolejnych młodych matematyków z naszej szkoły. Po wielu latach nieobecności uczniów Szkoły Podstawowej w Ostromecku w tym prestiżowym konkursie, Kornel, Marcel i Gustaw godnie reprezentowali naszą placówkę, pokazując, że warto podejmować ambitne wyzwania i rozwijać swoje zainteresowania.
Serdecznie gratuluję chłopcom osiągniętego sukcesu oraz życzę im dalszych matematycznych osiągnięć. Słowa podziękowania kieruję również do Rodziców, których wsparcie, zaangażowanie i opieka były nieocenioną pomocą podczas całorocznych zmagań konkursowych.
Brawo Kornel, Marcel i Gustaw!
Magdalena Michalska
Egzamin praktyczny na kartę rowerową
Przypominamy, że na jutro zaplanowany jest egzamin praktyczny na kartę rowerową. Uczniowie klasy 4 podejdą do egzaminu na zajęciach wychowania fizycznego, czyli od godz. 11.55. Tego dnia należy przyprowadzić do szkoły rower. Nie wszyscy przynieśli uzupełniony arkusz zaliczeń ucznia ubiegającego się o kartę rowerową - nadal czekamy. Niezbędne jest również dostarczenie zdjęcia legitymacyjnego przed otrzymaniem karty rowerowej.
A, Gapińska, A. Borowska, M. Płomiński
Festyn Kolorów za nami - uśmiech dzieci najlepszym podsumowaniem!
- 93
Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele i Przyjaciele naszej szkoły!
Za nami niezwykłe wydarzenie - Festyn Kolorów, zorganizowany z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku.
Z ogromną satysfakcją informujemy, że tegoroczne obchody zakończyły się pełnym sukcesem i na długo zapadną w naszej pamięci. W tym wyjątkowym dniu pogoda dopisała nam znakomicie, co pozwoliło na bezproblemowe przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych punktów programu na świeżym powietrzu.
Zrealizowaliśmy każdą z przygotowanych gier i zabaw. Widok uśmiechniętych, pełnych energii dzieci, radosny gwar oraz niesłabnące zaangażowanie najmłodszych w kolejne aktywności były dla nas najlepszym dowodem na to, że wydarzenie trafiło w ich gusta.
Podziękowania za wspólny sukces! Organizacja tak bogatego w atrakcje festynu to efekt doskonałej współpracy całej naszej społeczności. Pragniemy wyrazić najgłębsze słowa wdzięczności wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu:
- Nauczycielom i Głównym Organizatorom za poświęcony czas, perfekcyjne przygotowanie stanowisk oraz czuwanie nad bezpiecznym i radosnym przebiegiem imprezy.
- Sponsorom i Radzie Rodziców za wsparcie, dzięki któremu mogliśmy zapewnić dzieciom tak wiele niespodzianek. Organizacjom partnerskim, służbom, samorządowi uczniowskiemu oraz wolontariuszom za nieocenioną pomoc logistyczną i uatrakcyjnienie czasu naszym podopiecznym.
- Rodzicom i Uczniom za tak liczną obecność, wspólne świętowanie i tworzenie wspaniałej atmosfery. Dziękujemy za wspólne spędzenie tego wyjątkowego dnia. Cieszymy się, że mogliśmy razem świętować Dzień Dziecka, integrując naszą szkolną i lokalną społeczność.
Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach!
Dominika Sadurska

Dzień Dziecka
Festyn Kolorów 2026 – zapraszamy do wspólnej zabawy
Szanowni Państwo, z radością informujemy, że w naszej szkole odbędzie się Festyn Kolorów 2026 – wydarzenie pełne kreatywności, zabawy, integracji i wspólnego świętowania.
W programie festynu zaplanowano atrakcje dostosowane do wieku dzieci i uczniów. Przedszkolaki wezmą udział m.in. w strefie malowania wielkoformatowego, malowaniu twarzy, zabawach z balonami oraz poczęstunku. Uczniowie klas I–III będą mogli skorzystać z warsztatów z suchym lodem, malowania twarzy, warkoczyków, fotobudki z maskotką oraz dodatkowych atrakcji na parkingu. Dla starszych uczniów przewidziano wspólną zabawę, warkoczyki, spotkanie z maskotką oraz rywalizację sportową na boisku, w tym tory przeszkód, skoki w workach, slalom i konkurencje zespołowe.
Dodatkową atrakcją będzie stoisko gier i zabaw oraz warsztaty kreatywne przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu, w ramach którego przewidziano m.in. szczudła, bańki, kolorowanki oraz duże klocki.
Festyn zostanie zorganizowany według następującego harmonogramu:
Przedszkole: 9:30–10:30
Klasy I–III: 10:30–12:00
Klasy IV–VIII: 11:00–12:30
Rywalizacja sportowa na boisku: od godziny 12:00
W tym dniu obiad dla klas I–III zaplanowano na godzinę 12:00, natomiast dla klas IV–VIII na godzinę 12:40. Autobus szkolny odjedzie jednorazowo o godzinie 13:00.
Festyn Kolorów będzie okazją do wspólnej zabawy, rozwijania kreatywności, integracji społeczności szkolnej i lokalnej oraz aktywnego spędzenia czasu w radosnej atmosferze.
Serdecznie zapraszamy przedszkolaków, uczniów, ich Rodziców oraz społeczność lokalną do udziału w wydarzeniu.
Po Festynie opieka światlicowa będzie realizowana bez zmian.
Godziny dzwonków
Środa 24.06.2026Kalendarz
- brak danych
Archiwum Aktualności
Galeria zdjęć
- brak danych