Aktualności

            • Dziewczęta z klasy I-III wraz z wychowawczyniami sprawiły chłopcom niespodziankę. Z okazji Dnia Chłopaka złożyły wszystkim kolegom najserdeczniejsze życzenia oraz zaprosiły do wspólnej zabawy. Chłopcy zmierzyli się z różnymi zadaniami między innymi identyfikowali znanych polskich piłkarzy, podejmowali próby zaplatania na tasiemce warkoczyka, rozpoznawali po znaczkach nazwy marek aut oraz próbowali jak najwięcej razy podbić „zośkę". Wszyscy chłopcy świetnie poradzili sobie z zadaniami i zyskali miano „SUPER CHŁOPAKÓW”.

            • Ubezpieczenie

            • Przypominamy, że do 15 października można wpłacać w sekretariacie składkę na ubezpieczenie (61 złotych).

          • Egzaminy na kartę rowerową
            • Egzaminy na kartę rowerową

            • Teoretyczny egzamin na kartę rowerową dla uczniów klas V-VI odbędzie się w dniach 1-2 października na lekcji techniki. Przykładowy zestaw został zamieszczony w strumieniu w aplikacji Classroom. Egzamin praktyczny odbędzie się 8 października na 7 lekcji na sali gimnastycznej. Mogą do niego przystąpić uczniowie, którzy zaliczą częśc teoretyczną. Egzamin należy zdawać na swoim rowerze. 

          • Dzień Języków Europejskich
            • Dzień Języków Europejskich

            • Z okazji Dnia Języków Europejskich, obchodzonego 26 września, Zespół Nauczycieli Języków Obcych ogłasza konkurs międzyklasowy z podziałem na dwie kategorie wiekowe - klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII. Zadaniem każdej z klas jest nagranie (pod opieką wychowawcy) filmiku trwającego do 3 minut o wybranym kraju europejskim i przesłanie go do swojego nauczyciela języka angielskiego przez aplikację Classroom. Klasy IV-VI proszone są o wstawki w języku angielskim, wplecione w swój filmik (w mowie lub piśmie), natomiast klasy VII-VIII proszone są o przygotowanie swojej wypowiedzi o wybranym kraju w języku angielskim lub niemieckim. Słówka lub zwroty w języku wybranego kraju (np. hiszpańskim, francuskim itd.) mogą wystąpić w mowie lub piśmie w Waszych filmach, ale nie są konieczne. Każda klasa może nadesłać tylko jeden film w terminie do 16 października. Na zwycięskie klasy, jak co roku, czekają drobne upominki. Celem przeprowadzenia konkursu jest doskonalenie znajomości języków obcych oraz umiejętności z zakresu technologii informacyjno-komunikacyjnej wśród uczniów, a także promowanie wiedzy o wybranych krajach europejskich i integracja zespołów klasowych. Życzymy uczniom dobrej zabawy podczas realizacji zadania i z niecierpliwością czekamy na efekty Waszej pracy. 

            • SAMORZĄD UCZNIOWSKI

            • Wybory do Samorządu Uczniowskiego już rozstrzygnięte. Po dzisiejszym głosowaniu, które odbyło się na godzinach wychowawczych, uczniowie zadecydowali kogo chcą na swoich reprezentantów w samorządzie.          Po przeliczeniu wszystkich oddanych głosów przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego został                                                Michał Frąckiewicz  klasa VIII a  członkowie;                                                                                                            Maja Rychłowska    klasa VIII a ,                                                                                                                              Aleksandra Kowalska  klasa VII a .Jednocześnie miło nam poinformować, że opiekunami SU zostały panie Hanna GermanKarolina Jelonek. Życzymy powodzenia i gratulujemy zwycięzcom.

            • Wybory do Samorządu Uczniowskiego 2020 r.

            •     Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się 24.09.2020r. ( w czwartek ) na godzinach wychowawczych. W związku z panująca sytuacją epidemiologiczną w naszym kraju, wybory muszą być przeprowadzone zgodnie    z zasadami bezpieczeństwa i z wszystkimi wytycznymi sanepidu. Głosować będziemy w swoich klasach pod nadzorem wychowawcy, a komisja sama zbierze karty wyborcze. Zachęcamy do zapoznania się z folderami wyborczymi naszych kandydatów, które wywieszone są na tablicy w holu głównym szkoły.

            • Harmonogram zebrań

            • Zebrania rodziców z wychowawcami w naszej szkole odbęda się 10 września 2020 roku według harmonogramu:

              Budynek "małej szkoły" ul. Bydgoska 

              godzina 17.00 - przedszkole

              Budynek "dużej szkoły" ul. Szkolna 

              godzina 16.00

              klasa V - sala nr 1

              klasa VIa - sala nr 11

              klasa VIb - sala nr 12

              klasa VIIa - sala nr 2

              klasa VIIb - sala nr 3

              klasa VIII - sala nr 13

              godzina 17.30

              klasa I - sala nr 2

              klasa IIa - sala nr 3

              klasa IIb - sala nr 11

              klasa IIIa - sala nr 12 

              klasa IIIb - sala nr 13

              klasa IV - sala nr 1

              Prosimy o zabranie ze sobą własnego długopisu oraz numeru PESEL dziecka w celu sprawdzenia zgodności danych z danymi umieszczonymi w dzienniku.

              Wpłaty na ubezpieczenie w wysokości 61 złotych będą przyjmowane przez wychowawców klas w czasie zebrań. Prosimy o przynoszenie odliczonej kwoty.

              Wpaty na Radę Rodziców przyjmowane są u skarbnika rady lub na konto.

            • Uwaga Rodzice

            • Dyrektor Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku w związku z sytuacją epidemiczną w kraju zaleca wszystkim uczniom i pracownikom szkoły noszenie maseczek ochronnych podczas przebywania w przestrzeni wspólnej szkoły, tj. na holach oraz na boiskach szkolnych. Wskazane jest także, aby uczniowie na lekcje informatyki przynosili jednorazowe rękawiczki. 

            • Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej

            • Ruszył nabór do V kadencji Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Do Rady mogą kandydować uczniowie, którzy ukończyli 13 lat, a także absolwenci szkół, którzy do 11 września br. nie ukończyli 21. roku życia. 

              Formularz zgłoszeniowy oraz szczegóły dotyczące naboru znajdą Państwo na stronie https://www.gov.pl/web/edukacja/rada-dzieci-i-mlodziezy-nabor. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 11 września br.

              Rada jest organem pomocniczym Ministra. Do jej zadań należy m.in. opiniowanie wybranych projektów dokumentów opracowywanych w MEN oraz przedstawianie własnych propozycji zmian w edukacji. 

              Uczestnictwo w pracach Rady to dla młodych ludzi niepowtarzalne doświadczenie, które z powodzeniem mogą wykorzystywać w swojej dalszej edukacji lub pracy zawodowej. 

          • Narodowe Czytanie 2020
            • Narodowe Czytanie 2020

            • Już jutro - 5 września odbędzie się kolejna edycja Narodowego Czytania. Jest to akcja społeczna zapoczątkowana w 2012 roku mająca na celu propagowanie znajomości literatury narodowej poprzez publiczne odczytywanie fragmentów dzieł literackich.

              W tym roku bohaterką Narodowego Czytania będzie "Balladyna" Juliusza Słowackiego.

              Serdecznie zapraszam do wysłuchania transmisji z inauguracji Narodowego Czytania 2020, która będzie emitowana w południe, w sobotę, w Programie 1 Polskiego Radia.

              Fragmentów "Balladyny" Juliusza Słowackiego w interpretacji dziennikarzy PR1 będzie można słuchać w sobotę między godziną 6.00 a 11.00.

              Zapraszam do zakładki Biblioteka Szkolna 2020/2021, gdzie można zapoznać się z informacjami o autorze "Balladyny" jak i o samym utworze.

              Beata Adamiec

            • Obiady

            • Rodzice uczniów, którzy w roku szkolnym 2019/2020 jedli w szkole obiady, a w obecnym roku szkolnym już ze stołówki nie korzystają proszeni są o pilny kontakt z intendentem szkoły pod numerem telefonu 52 3817695

            • Harmonogram kursów autobusu szkolnego

            • Autobus poranny 

              7.20 Dąbrowa Chełmińska

              7.25 Nowy Dwór

              7.30 Reptowo

              7.40 Strzyżawa

              Odwozy

              codziennie godzina 14.00,

              Poniedziałek i piątek 15.30

              Wtorek, środa i czwartek 16.20

            • Konkurs historyczny

            • Drodzy uczniowie, w ramach rocznicy wybuchu II wojny światowej, chcieliśmy Wam zaproponować konkurs. Waszym zadaniem będzie napisanie gazety (miesięcznika) związanego z wojną obronną 1939 r. Gazeta ma być napisana w wordzie lub odręcznie.  Powinny się w niej znaleźć zdjęcia, mapy i  następujące treści:

               

              1. Bitwy (Westerplatte, Wizna, Bzura, Kępa Oksywska, Warszawa, Hel, Kock [data, dowódcy]).

              2. Polska Marynarka Wojenna we wrześniu 1939 r. (jej stan i działania m.in: ORP Orzeł, ORP Gryf, ORP Wicher, ORP Wilk, ORP Grom).

              3. Agresja radziecka na Polskę (data, główne miejsca walk).

              4. Ważne daty i pojęcia(m.in. 1.09.1939, 03.09. 1939, 17.09.1939, 2.10.1939, 5.10.1939; dziwna wojna, kampania wrześniowa, Polskie Termopile, okupacja, agresja).

              Gazetę należy wypełniać od 01.09.1939 r., a zakończyć na dacie 05.10.1939 r. Termin nadsyłania prac do 10.10.2020 r. Jest to praca długoterminowa, a więc wagi dwa. Szczegóły na lekcjach historii.

            • 81. rocznica wybuchu II wojny światowej

            • 1 września 1939 r. wojska niemieckie bez wypowiedzenia wojny przekroczyły o świcie na całej niemal długości granice Rzeczypospolitej. Była to pierwsza kampania II wojny światowej, która rozpoczęła się od zbombardowania o 4:40 Wielunia, a kilka minut później nastąpiło ostrzelanie Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte przez pancernik Schlezwig Holstein. Walka obronna trwała do 5 października, kiedy z chwilą kapitulacji Samodzielnej Grupy Operacyjnej pod Kockiem zakończyły się walki regularnych oddziałów Wojska Polskiego.

              Polscy żołnierze jako jedyni walczyli od pierwszych do ostatnich dni wojny, przelewając krew na wszystkich frontach walcząc na lądzie, morzu i w powietrzu.

          • Informacja dotycząca korzystania z platformy Google Classroom w roku szkolnym 2020/2021
            • Informacja dotycząca korzystania z platformy Google Classroom w roku szkolnym 2020/2021

            • W nadchodzącym roku szkolnym w naszej szkole nadal wykorzystwać będziemy możliwości plaftormy Google Classroom. W dniu 01.09.2020 r., w czasie uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego, każdy uczeń otrzyma konieczne informacje do zalogowania się na platformie. Dotychczasowe hasła zostaną zresetowane, zostanie ustalone tymczasowe hasło, które w czasie pierwszego logowania trzeba będzie zmienić. Utworzone hasło proszę przechowywać w bezpiecznym miejscu i nie przekazywać innym osobom. 

            • Harmonogram odbioru podręczników szkolnych

            •  

              Uczniowie klasy I odbierają podręczniki wraz z rodzicami, reszta uczniów z wychowawcą według harmonogramu:

              Klasa Ia – 1 września po rozpoczęciu roku szkolnego,

              Klasa VIII – 1 września po rozpoczęciu roku szkolnego,

              Klasa IIa – 2 września od 11.00 do 11.30

              Klasa IIIb – 2 września od 14.00 do 14.30

              Klasa V – 2 września od 11.45 do 12.30

              Klasa VIa – 2 września od 10.00 do 10.30

              Klasa VIb – 2 września od 12.40 do 13.10

              Proszę zabrać ze sobą swój długopis.

              2 września wyjątkowo biblioteka pracuje od godziny 10.00 do 16.00

              Reszta klas podręczniki odbierze w późniejszym terminie, po dostarczeniu ich do biblioteki szkolnej.

            • Autobus szkolny

            • Wszyscy uczniowie korztystający z autobusu szkolnego w czasie przejazdu zobowiązani są do zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego
            • Rozpoczęcie roku szkolnego

            • Przedszkole 1 września pracuje od godziny 6.30 do 17.00

              Rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 9.00

              Klasa I – II na sali gimnastycznej

              Klasy III – sale w budynku małej szkoły

              Klasy IV – VIII – wchodzą do sal lekcyjnych w budynku dużej szkoły

              Wszyscy uczniowie oraz rodzice proszeni są wchodząc do budynków szkoły o założenie maseczek i dezynfekcję rąk.

              Autobus szkolny:

                     Do Ostromecka:

                                                           8.30 z Dąbrowy Chełm.

                                                           8.35 z Nowego Dworu

                                                           8.40 z Reptowa

                                                           8.45 ze Strzyżawy

                   Odwóz z Ostromecka o 10.00

               

              Deklaracje do świetlicy zostaną przekazane przez wychowawców z prośbą o wypełnienie na miejscu i zwrot.

              W budynku małej szkoły intendent będzie przyjmowała zapisy na obiady.

      • Biuletyn informacji publicznej
      • Librus Synergia
      • Godziny dzwonków

        Środa 24.06.2026
      • Kalendarz

        • brak danych
      • Galeria zdjęć

        • brak danych
      • Kontakty

        • Zespół Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
        • (52) 3817625, 533 013 731 (ul. Szkolna 1) - dyrektor, sekretariat kl. IV-VIII SP
          (52) 3817695 (ul. Bydgoska 7) - oddziały przedszkolne, klasy I-III;
        • ul. Szkolna 1, OSTROMECKO,
          86-070 Dąbrowa Chełmińska
          e-mail: s.ostromecko@poczta.szkolna.net
          NIP: 5542723217
          Poland
        • Elektroniczna Skrzynka Podawcza Zespołu Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku
          /ZSOSTROMECKO/SkrytkaESP
        • e-Doręczenia
          AE:PL-81260-67260-WRUAT-22
      • Logowanie